ÇELİŞKİ!

Ünal’ın dünkü açıklamalarını dinleyen taraftarlar “Aday olacak mı, Olmayacak mı? Sorusuna yanıt bulamadı”

Spor Hit: 451 / Yorum: 0 / 30 Haziran 2017 23:30
 ÇELİŞKİ!
-A +A


Başkan Ünal Genel Kurulu sayılı saatler kala çelişkili açıklamalarıyla kafaları karıştırdı. Yeterli desteği alamadığı için aday olmayacağı izlenimini yaratan Ünal’ın, “5 Temmuz’da takım toplanacak. Yeni transferler bizden haber bekliyor. 5 dakikada liste yapılır” diye konuşması kafalarda soru işareti bıraktı
 
“Hala üzülüyorum”
Yaklaşık yarım saat süren basın toplantısında sözlerine, “Bu takım şampiyon olsaydı belki başka şeylerin toplantısı olacaktı” diyerek başlayan Ünal, “Bize kupa nasip olmadı. Bulunduğumuz ligin 1 numaralı takımıyız. Süper Lig’in de bize çok ihtiyacı. Kaçan şampiyonluğun üzüntüsünü halen yaşıyorum” diye konuştu.
 
“Kulübü kimse istemiyor”
Ünal, “Gördüğüm kadarıyla kimse kulübü istemiyor. 2014-15 yılından 32 milyon TL’lik FİFA, UEFA ve TFF kanalıyla borçlar var. Bunları ödediğiniz anda lisansı alır ve transfer yasağını ortadan kaldırırsınız. En zor şartlarda bile bu takım neler yapabileceğini nasıl transfer yapacağını gösterdi. “Eskişehirspor kapanacak” dendiği günlerde takımın başına geçtik ve müthiş bir kadro kurduk” dedi.
 
“Bir araya gelinmeli”
Ünal, “Şehrin tüm dinamiklerinin bir araya gelmesi gerekir. Birçok kez bu çağrıda bulundum. Biz bu şartlarda takımın önünü tıkanmaması için kongre kararı aldık. Maalesef çağrılarımız ilgi görmedi. Seçilmişler, iş adamlarımız, oda başkanlarımız, belediye başkanlarımız bir araya gelmeli” diye konuştu.
 
“Bunu yeniden yağabiliriz”
Başkan Ünal, “Kulüpler Birliği başkanı olduk. Lobicilik ise sonuna kadar kullandık. Ama ekonomik anlamda tıkanıp duruyoruz. Bu borç abarttırılacak bir şey değil. Mevcut kadrodaki oyuncularımız da haber bekliyor. Yarın da (bugün) iyi bir kongre geçirip yeni bir sinerji yaratılıp yeniden şampiyonluğa odaklanmalıyız. Bunu yapabiliriz. Taraftarda birlik ve beraberlik istiyor. Halil Ünal yeniden yapar. Sonuna kadar da yapar. Ama birlik ve beraberlik gerekiyor. Bakanımızla konuştum. Kongrenin hayırlı uğurlu olmasını diledi. Kim göreve gelirse destek vereceklerini belirtti” dedi.
 
“Liste çıkarsa aday değilim”
“Sıradan bir liste yapılırsa ben aday olmayacağımı söyledim” diyen Ünal, “Bütün başkanları aradım. Gelin başkan olun dedim. Ama hiçbir birliktelik oluşmadı. Yeni sponsorlar bulalım dedim. Ama sonuç alamadık. Siyasi bir yapı ve sivil toplam örgütlerinin de içinde bulunduğu bir liste yapmamız gerekiyor. Bu kulüp benim kulübüm değil. Bu kulüp taraftarın kulübü… Abartılacak bir durum yok. Tekrar başarıya koşabiliriz. Ama 1-2 kişinin yürüteceği bir yük değil. Bu hastalığı gidermek durumdayız” diye konuştu.
 
“Seçim 1-2 gün ertelenebilir”
Bugünkü genel kurul ile ilgili konuşan Ünal, “Düzgün bir yönetim oluşmaz kimse aday çıkmazsa divan kurulu seçimi 1-2 gün öteler. Geçen seneden daha iyi durum var. Elimizde kemik bir kadro var. Yeni transferler bizden haber bekliyor. Takım bizden haber bekliyor. 5 dakika liste yapılır. Ancak önce krizi çözmemiz gerekiyor” dedi.
 
“40 Milyon TL kaynak bulduk”
Soru üzerine kulüpte alacağı olan yöneticilerden bahseden Ünal, “Alacaklarımız konusunda hiçbir arkadaşımız beklenti içinde değil. 40 milyon TL kaynak bulduk. Geçen yönetimden alacakları için senet kesenler bile olmuşlar. İcraya bile veriyorlar geçmiş yönetimden. Bizim yönetimimizde ise Erdal Şahbaz ve İsmail Hakkı Gül arkadaşımız büyük destek olmuştur” ifadelerini kullandı.
 
“Tarihi çağrı yapıyorum”
“Eskişehirspor’u seven herkes taşın altına elini koyması gerekiyor” diyen Ünal, “Buradan tarihi bir çağrı yapıyorum. Stadın ismi hakkı için birçok firmayla görüştük. Ama bu ligde az para veriliyor. Bu stadyumda önümüzdeki sezon Gençlerbirliği de oynayacak. Sayın bakanımız bu konu hakkında elinden gelenin ne geliyorsa yapacaktır. Odunpazarı Belediyesi Başkanı Kazım Kurt tek belediye olarak destek veriyor. Lütfen Eskişehirspor’u seven herkes bu taşın altına elini koysun. Şu para meseleleri bitsin. Bu takım şampiyon olsun” dedi.
 
“Biz de boş durmadık”
Ünal, “Bir yönetim kurulu varsa buyursun gelsin. Kongreyi beklemesinler dedim. Hesabı kitabı verelim açıklayalım dedim. Ama kimse gelmedi.  Bizde boş durmadık çalıştık. Ahmet Ataç ve Kazım Kurt destek olacaklarını söyledi. Ancak Yılmaz Büyükerşen hiçbir şekilde konsorsiyumda olmayacağını söylüyor. Bakanımız destek vereceğini söylüyor” diye konuştu.
 
“5 Temmuz’da top başı”
“Takımın tamamı kongreyi bekliyor” diyen Ünal, “5 Temmuz’da toplanmak gerekiyor. Toplanacaktır da. Birçok oyuncumuza da transfer teklifleri var. Ama hiçbir şekilde oyuncu kaybetmemek lazım. Kulüp meselelerini bir an önce çözmemiz gerekiyor. Yeni bir sayfa açıp kol kola verip bu kulübün önünü açmamız gerekiyor. Eskişehirspor’un imajı zirvedir. Buraya Türkiye’nin en iyi teknik direktörü ve futbolcusu gelir. Herkes bunu başarabilir ama biz daha kısa sürede başarırız” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
ÖZGÜRLÜĞE IŞİD ENGELİ

ÖZGÜRLÜĞE IŞİD ENGELİ

00:29 7 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti