COŞKULU FESTİVAL

Güncel Hit: 150 / Yorum: 0 / 24 Mayıs 2017 15:54
COŞKULU FESTİVAL
-A +A


Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği 12. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali birbirinden renkli oyunlar, atölyeler ve etkinliklerle devam ediyor.
Festivalin şehir merkezinde gerçekleşen görkemli açılışının ardından Japonya’dan, Kuklacı Yuki, “Gizli Dünya” adlı sıra dışı performansını, İspanya’dan Alta Gama “ Tutku” adlı sokak gösterisini, Fransa’dan Act2 Kumpanya Tiyatrosu “ Miravella” adlı oyununu, Bulgaristan’dan TiyatroTrio “ Dünyam” adlı oyununu, İstanbul Şehir Tiyatroları “Polyanna” adlı oyununu, Ankara’dan Garaj 1112 “İsimsiz Bahçe” adlı oyununu, Cengiz Özek Gölge Tiyatrosu “Çöp Canavarı” adlı oyunlarını sahnelediler. 
Şehir Tiyatroları bünyesinde varlığını sürdüren Gençlik Sahnesi ise “Antigone “ adlı oyunun ilk gösterimini festivalin ilk günü seyirci ile buluşturdu ve büyük beğeni topladı. Bu yıl çocuklara ve gençlere yönelik farklı atölyelerin de bulunduğu festivalde İtalya’dan Luigi Ciotta “Sahne Palyaçosu Atölyesi” Suna Turgut “Ana-Çocuk Atölyesi”, Güray Dinçol “Çocuklarla Hareket Atölyesi”, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi’nin “Oynamazsan Kırılırım” adlı atölye çalışmaları festival bünyesinde devam ediyor. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti