Deneme uçuşları başlamış!

Güncel Hit: 302 / Yorum: 0 / 6 Şubat 2017 20:04
-A +A


Seyitgazi Belediyesi tarafından, ‘Uçan Balon Patladı mı?’ başlığıyla manşetten duyurduğumuz Ekim ayı sonu veya Kasım ayında başlaması planlanan balon uçuşlarının neden başlamadığı ile ilgili yaptığımız haberin aynı gününde deneme uçuşlarının başladığını belirten açıklama göndermesi dikkat çekti.
Ekim ayının ilk haftasında eski bir fabrikanın bahçesinde yapılan deneme uçuşu sonrası Vali Azmi Çelik, uçuşların Seyitgazi bölgesinde Ekim ayı sonu veya Kasım ayı başında başlayacağını duyurmuş ama henüz bununla ilgili bir çalışma basına açıklanmamıştı. Bunun üzerine manşetten duyurduğumuz haber sonrası Seyitgazi Belediyesi’nde deneme uçuşlarının başladığı yönünde açıklama geldi. Açıklamada, “Eskişehir Valiliği, İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü, THK ve BEBKA'nın destekleri ile Seyitgazi Bölgesi'nde balon turları için cumartesi günü  deneme uçuşları başladı. İlçenin turizm potansiyelini arttırmaya yönelik yapılan çalışmalar meyvesini vermeye başlıyor” denildi.
Konuyla ilgili Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın şu açıklamayı yaptı: “İçinde birçok medeniyeti barındıran Frig Vadisini ülke turizmine kazandırmak istiyoruz. Bunun için de girişimlerimizi sürdürüyoruz. Bunlardan bir tanesi de balon turizmi olacak. Eminim ki çalışmalarımız tamamlandığında bölgemiz yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayacak. Misafirlerimiz bölgemizin tarihi ve doğal güzelliklerini havadan izleme imkanına sahip olacak. Ortak paydaşlarımızla birlikte ilçemizi kalkındırmaya devam edeceğiz." ESRA ÜNLÜ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Güncel
Çalışmalarınızı destekleyeceğiz

Çalışmalarınızı…

16:57 - 19 Temmuz 2017
Güncel
ESKİŞEHİR MODELİ ÖRNEK OLDU

ESKİŞEHİR MODELİ ÖRNEK OLDU

20:56 - 19 Temmuz 2017
Güncel
Anne kız sokakları şenlendiriyor

Anne kız sokakları…

18:53 - 19 Temmuz 2017
Güncel
Ünlü oyunculardan Odunpazarı çıkarması

Ünlü oyunculardan Odunpazarı…

18:52 - 19 Temmuz 2017
Güncel
DAHA AKTİF OLACAKSINIZ

DAHA AKTİF OLACAKSINIZ

18:51 - 19 Temmuz 2017
Güncel
İlk mahsul umut verdi

İlk mahsul umut verdi

18:51 - 19 Temmuz 2017
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti