Doğa sporlarının yeni merkezi

Doğa ile baş başa kalıp yürüyüş, tırmanış ve ekstrem sporlar yapabilecek bir yer arayanların yeni adresi Sarıcakaya oluyor.

Güncel Hit: 148 / Yorum: 0 / 5 Temmuz 2017 16:23
Doğa sporlarının yeni merkezi
-A +A


Doğa sporları tutkunlarının rota güzergahında yer verdiği Eskişehir’in Akdeniz’i Sarıcakaya’da tatil keyfi bir başka yaşanıyor. Tracking, bisiklet, moto kros, doğa yürüyüşleri, kampçılık, ATV, paintball, durgun su kano gibi bir çok ekstrem sporun merkezi konumunda bulunan Sarıcakaya da tarihi alanlarda dikkati çekiyor.

Sarıcakaya’daki tarihi ve doğal zenginlikleri gün yüzüne çıkarma hedefiyle hizmetlerini yürüten Sarıcakaya Belediyesi, bölgeyi turizminin yeni merkezi yapmak için çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Sarıcakaya’yı tarımın yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin uğrak merkezi konuma getirmek için çalışmalara hız verildiğini belirten Belediye Başkanı Faruk Güler, “Doğayla iç içe, Sarıcakaya ilçemiz eşsiz konumunda bir yer olma özelliği ile dikkat çekiyor. Tarımcılık alanında kendini kanıtlamış ilçemiz bunun yanı sıra doğa ve ekstrem sporlar alanında da kendini ispatlamaya çalışmaktadır. Turizm alanında da biz de varız diyebilmek için birçok projeyi faaliyete geçirdik. İlk olarak 2015 yılında biz kar amacı gütmeyen kuruluşlar kapsamında yapılan duyuruyla, BEBKA projesine müracaat ettik. Burada 3 proje yapmıştık. Bunlardan bir tanesi kabul gördü. Bu da ATV motor, paintball ve safari merkeziydi. Bununla ilgili 125 bin liralık bir hibe aldık. Tamamı hibe oldu. Burada 10 tane ATV, 1 adet cross motorumuz var. 20 kişilik de paintball setimiz var. Biz bunlarla alakalı projenin nihai raporunu da verdik. Yani bütün malzemeler artık belediyemizin mülkiyetine geçmiş oldu” ifadelerini kullandı. İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti