Dolandırılmasını eşi engelledi

Güncel Hit: 110 / Yorum: 0 / 26 Temmuz 2017 16:56
Dolandırılmasını eşi engelledi
-A +A


Kütahya’da telefon dolandırıcılarının hedefi olan Tavşanlı ilçesinde din görevlisi olarak çalışan 50 yaşındaki Mehmet Toy'u dolandırılmaktan eşi kurtardı.
Telefon ile Mehmet Toy’u arayan dolandırıcılar, kendi üzerinden bazı dolandırıcıların 45 bin TL kredi çektiklerini, bunu çözmek için emniyet ile birlikte bu olayı gizli araştırdıklarını söylediler. Dolandırıcıların din görevlisi Mehmet Toy’u Kütahya’da bulunan bankaları tek tek gezdirerek hangi bankada kaç lirası olduğunu öğrenmek istemeleri üzerine, Toy’un eşi din görevlisi Emine Toy, olaydan şüphelendi. Eşine gitme seni dolandırıyorlar ikazına rağmen eşinin bankalara tek tek gitmesi üzerine, Emine Toy hemen Emniyet güçlerini arayarak yardım istedi.
Eşinin ihbarı üzerine, emniyet güçleri Mehmet Toy’u bir bankada sıra beklerken buldu. Emniyet güçleri Toy’dan dolandırıcılar ile konuşmaya devam etmesini istedi. Olaydan şüphelenen dolandırıcılar hemen telefonu kapatarak, Toy ile bağlantısını kesti. Yaşanan olay sonrası konuşan Mehmet Toy, “Tavşanlı ilçesinde ikamet ediyorum. Bugün kayınvalideme geldim. Beni arayarak Emniyet ile işbirliği yaptıklarını, soruşturmanın çok gizli olduğunu ve yanımda kim varsa uzaklaşması gerektiğini söylediler. Ben de 'bugün ilçe dışındayım, yarın halledelim' dedim. Buna rağmen, kesinlikle olmaz. Bugün halletmemiz gerek dediler. Bana güven sağlamak için 'Biz emniyet ile çalışıyoruz. Telefonundan 155’i tuşla, emniyete bağlanacaksın, bu olayı sor' dediler. Ben de tuşladım. Birisi çıktı ve 'Burası Tavşanlı Emniyet Müdürlüğü' dedi. Olayı anlattım. Onlar da olayın doğru olduğunu ve gizlilik içinde yürütüldüğünü söylediler. Ben de inandım ve bankaya geldim. Hata yapmışım beni eşimin dikkati kurtardı" dedi.
Kısa sürede olay yerine gelerek, vatandaşın dolandırılmasına engel olan emniyet güçleri, Mehmet Toy'a Emniyetin kesinlikle telefon aracılığı ile para istemediğini anlattı. İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti