Dünyanın en örgütlü siyasi organizasyonu

AK Parti’nin bayramlaşma programında konuşan Nabi Avcı, AK Parti’nin dünya üzerindeki en örgütlü siyasi parti olduğunu söyledi. Bakan Avcı, “AK Parti bugün dünyanın en örgütlü, en disiplinli siyasi organizasyonudur. Öylesine vefalı bir teşkilattır ki AK Parti, 15 Temmuz gecesi bütün hesapları alt üst eden milli dirilişin motor gücüdür” dedi.

Güncel Hit: 241 / Yorum: 0 / 27 Haziran 2017 18:22
Dünyanın en örgütlü  siyasi organizasyonu
-A +A

HABER: MELTEM KARAKAŞ

AK Parti’nin bayramlaşma programı TÜLOMSAŞ’ın içersinde bulunan düğün salonunda gerçekleşti. Programa, Milletvekili, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Milletvekili Harun Karacan, İl Başkanı Dündar Ünlü, Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan, Tepebaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca ile partililer ve birçok vatandaş katıldı. Bayramlaşma programında özelikle vatandaşlar, Nabi Avcı’ya yoğun ilgi gösterdi.
 
MİLLİ DİRİLİŞİN MOTOR GÜCÜ
Programda konuşan ve Türkiye’nin tüm olumsuzluklara rağmen önemli atılımlar yaptığını ve büyüdüğünü söyleyen Bakan Avcı, “Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Birinci Dünya Savaşı sonrasındaki paylaşımda istediklerini alamayanlar, İkinci Dünya Savaşı sonrası düzenlemelerinde kendilerine göre yeniden ayarlamalar yapmak isteyenler, Türkiye’yi işin içine katarak bölgemizde yeni oyunlar tezgâhlama peşindeler. Bunun için son 10 yılda görünür görünmez pek çok tertibe müracaat ettiler. Başaramadılar. Allahın izniyle başaramayacaklar. Bunun en büyük teminatlarından biri de sizin bu birliğiniz, bu beraberliğimiz, bu kardeşliğimiz, bu dayanışmamızdır. AK Parti bugün dünyanın en örgütlü, en disiplinli siyasi organizasyonudur. Öylesine örgütlü, öylesine disiplinli, öylesine vefalı bir teşkilattır ki AK Parti, 15 Temmuz gecesi bütün hesapları alt üst eden milli dirilişin motor gücüdür. O bakımdan bir kere daha 15 Temmuz şehirlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum” dedi.
 
DÜNYADA ALTINCI SIRADAYIZ
Türkiye’nin bütün dünyada altıncı büyük turizm ülkesi olduğunu hatırlatan Avcı, “Bütün yaşananlara rağmen Türkiye çok şükür dimdik ayakta ve eskisinden çok daha güçlü durumda. Bakınız sadece kendi mesuliyet alanımdan örnek vereyim. Biliyorsunuz 2016 yılında bir takım olaylar sebebiyle Türk turizmi dar boğaza girdi. Ama bunların hepsi geçici, yapısal değil. Çok şükür turizm alt yapımız, yatırımlarımızla şuan çok güçlü. Tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye bugün dünyanın altıncı büyük turizm ülkesidir. Avrupa’nın da dördüncü büyük ülkesi. Sadece turizm alanında değil bütün alanlarda ulaşımda, sağlıkta, emniyette, eğitimde, adalette, tarımda, hayvancılıkta, ormancılıkta, Türkiye her alanda son on beş yılda tüm engellemelere rağmen ikiye, üçe, beşe katlanıyor. Ve inşallah gücünü daha da arttırarak yoluna devam edecek. Türkiye son 10 yılda bakıma muhtaç vatandaşlarına yaptıkları ile dünyadaki diğer ülkelerin erişemediği noktaya gelmiştir. Dün New York Times’ta haber vardı. Haber şu kongre de yeni bir yasa taslağı hazırlanıyor. Meclisten geçecek olan bu taslak ile Amerikalı 22 milyon vatandaş sosyal güvenliklerinden mahrum kalacak. Bu durum Avrupa’nın pek çok ülkesinde aynı. Türkiye bugün dünyada örnek gösterilen bir sosyal devlettir” diye konuştu.

TERBİYE VE RUH SİYASETİDİR
AK Parti’ye mensup insanların hizmet insanları olduğunu hatırlatan Harun Karacan, “Burada bulunan herkes bu ülkenin geleceğini koruyacak bir davanın etrafında toplanmış kişilerdir. Biz büyük bir davanın içindeyiz. Verdiğimiz mücadele de, çizgimiz de, duruşumuz da değişmez. Büyük davalar büyük adamlarla yürür. Büyük davalar, fedakâr ruhlu, erdemli insanların omzunda kemale ulaşır. AK Parti mensupları her şeyden önce bir hizmet insanıdır. İnsanlık görevini bilir ve bu doğrultuda hizmet eder. AK Parti siyaseti, her şeyden önce bir terbiye ve ruh siyasetidir. Milletin içinde milletin bir ferdi olduğunu asla unutmaz. AK Partili kardeşim hiçbir zaman kendisini partisinin önüne koymaz, kendisini partisinden önemli görmez. Bu milleti kendisi için değil, kendisinin bu millet için var olduğunu bilir. Kendi egosunun zindanına mahkûm olan kalanlar ise özde değil sözde dava adamlarıdır. Hepinizin bildiği üzere AK Parti yeni bir döneme girdi. Cumhurbaşkanımızın AK Parti genel başkanlığına seçilmesi ve yuvasına dönmesi hepimizi daha da fazla heyecanlandırdı. Artık yeni bir hikâye yazılması lazım” dedi.
 
CHP HALKI SOKAĞA DÖKME DERDİNDE
Adalet Yürüyüşü’nü de eleştiren ve CHP’nin vatandaşları sokağa döküp, birbirine kırdırmak istediğini söyleyen Harun Karacan, “Bu memleket çok badireler atlattı. Ülkemizin üzerine göz dikmiş bütün güçler birleşmiş durumda ancak milletimizin sabrıyla ve asaletiyle bunları da atlatacağımıza yürekten inanıyorum. Akıl hocalarının dediklerini yapan bu ana muhalefet, şimdi de halkı sokağa dökme ve milleti birbirine kırdırma derdinde. CHP’nin geleneklerinden gelen huydur. Eylem ve kışkırtma. Bu eylem çağrısının amacı Türkiye’yi germekten başka ne olabilir. Kılıçdaroğlu ve CHP’nin en iyi bildikleri şey kriz çıkarmak ve kriz fırsatları yaratıp iktidar olma hayalidir. Ülkeyi 1990’la götürmektir. Fakat onların özlediği o Türkiye yok artık. Başaramayacaklar da. Onlar uğraştıkça milletimiz daha da kenetlenecektir. Herkesin penceresi tıplı kalbi gibidir. Kimisinin öfke, kavga, kin, nefret, kimininki de dört mevsim bahardır. Ne mutlu o dört mevsim baharı yaşatanlara. Biz hepimiz aynı yolda yürüyoruz. Kaderi de kederi de birlikte paylaşıyoruz. Bugün bir kere daha genel başkanımızın sarsılmaz duruşu etrafında kenetlenmektir. AK Partimizin hedeflerini daha da büyüteceğiz” ifadelerini kullandı.
 
HOŞGÖRÜYÜ YÜKSELTECEĞİZ
AK Parti’nin hoşgörüyü yükselterek yoluna devam edeceğine dikkat çeken Dündar Ünlü, “Bayram kardeşliktir, bayram dayanışmadır, bayram helalleşmedir. Genel başkanımız, cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi bu kısaca hayatı gönülleri fethederek geçirmek hepimizin asli ideali olmalıdır. Bu dünyadan göçüp gittiğimizde arkamızdan bir çift güzel söz söylenmesi en büyük kazancımız olacaktır. Geride kalan miras bıraktığımız eserler, ülkemize, milletimize, insanlığa kazandırdığımız hizmetler olacaktır. Her hareketimizle gönüller kazanmak bizim ayırt edici vasfımız olacak. Bu anlayışı inşa etmek, hoşgörüyü yüceltmek bizim görevimizdir. Kardeşliğimizi yüceltecek, birliğimizi daha da güçlendirecek üslup ile yolumuza devam edeceğiz. Bu tavır biz Büyük Türkiye idealine daha da yaklaştıracaktır. 15 Temmuz’u, şehitlerimizi, bizi bir arada tutan bayrağımızı, vatanımızı ortak değerler olduğumuzu unutmadan bu ideale yaklaşacağımızı belirtiyor hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum” şeklinde konuştu. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti