EN KÖTÜ GÜN BUGÜNSE BUGÜN DE ESKİŞEHİRSPOR!

Eskişehirspor’un 52’nci yılı dün Adalar Porsuk kenarında kutlandı. Tarihinin en kritik günlerini yaşayan camiada taraftarlar her şeye rağmen armasına sahip çıktı. Moraller bozuk olsa da yakılan meşalelerle az da olsa coşku yaşandı.

Spor Hit: 368 / Yorum: 0 / 8 Temmuz 2017 21:39
EN KÖTÜ GÜN BUGÜNSE BUGÜN DE ESKİŞEHİRSPOR!
-A +A

Yalnız bırakmadılar
91 Haziran 1965’te kurulan ve sadece bir kaç yıl sonra Türk futboluna damgasını vurmayı başaran Kırmızı Şimşekler 52 yaşında. 19 Haziran’da geleneksel olarak Adalar’da yapılan kutlamalar Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle 1 Temmuz’a ertelenmişti. 1 Temmuz’da gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurul’da herhangi bir neticenin çıkmaması nedeniyle kutlamalar dün yapıldı. Adalar Migros önü Porsuk Nehri kenarında toplanan binlerce taraftar, zorlu günlerde sevdasını yine yalnız bırakmadı. 
 
 “O sözü tamamlamak için buradalar”
Eskişehirspor Taraftarlar Birliği (ETB) Başkanı Murat Diri, “Her sene coşkuyla kutluyorduk.  Maalesef bu sene böyle yapamıyoruz. Kulübümüz kapanma noktasına geldi. Hassas süreçte söylemlerimize dikkat edelim. Sosyal medyada yazılarımıza ara verelim. Bilgi kirliliği oluyor. Son direniş dedik. Son ayağını da bugün burada yapıyoruz. Yalnız olmadığımızı göreceksiniz. Kendimize hakim olmamız lazım. Genel Kurula gelen kongre üyelerimize tepki göstermemiz lazım. Eğer o gün gelmeselerdi kulübümüz kayyuma kalıyordu. Ana sponsorumuza tepki göstermeyelim. Bize çok destek verdiler. Biz bugün Türkiye’nin Milli tribünüyüz. Bunun yok olmasına izin vermeyeceğiz. Hiç birimiz bu takımı Süper Lig’de diye sevmiyoruz. Tek emelimiz gayemiz Eskişehirspor var olsun. Yarım asırlık tarihimizin en sıkıntılı günleri. Türkiye çapında birçok takım ve tribün bize bu süreçte destek verdi. Düşmanca tavır takınanlar bizi kıskanıyor. Eskişehirspor kimsenin malı değil. Sahipsiz de değil. En geç Perşembe gününe kadar bunu göreceğiz” dedi. Diri, “Eskişehirspor kaptanıyla futbolcularıyla burada. Perşembeden sonra yeni yönetimle gümbür gümbür yola devam edeceğiz. Bu ekip bir söz verdi. O sözü tamamlamak için buradalar” diye konuştu.
 
Müthiş sürpriz
ETB Başkanı Murat Diri’nin bahsettiği sürpriz ilerleyen dakikalarda gerçekleşti. Tekneyle platforma gelen ekibin içinde Kaptan Erkan Zengin, Hürriyet Gücer, Kayacan Erdoğan, Enes Akgün, Bilal Aziz Özer, Dorukhan Toköz, Uğur İnceman ve Furgan Polat yer aldı. Taraftar sürpriz karşısında büyük sevinç yaşadı. Bu esnada yüzlerce meşale yakıldı ve muazzam bir atmosfer yaşandı. Futbolcular tek tek anons edilerek platforma çağrıldı.
 
 “Ben sizin için geldim
Kaptan Erkan Zengin, “Bugün belki de tarih yazacak arkadaşlarla buradayız. Bir Eskişehirsporlu olarak yaşananlardan dolayı çok üzgünüz. Size söz verdik ama tutamadık. Bu günlerde Es Es’i ayakta tutan siz büyük taraftarlar... Bizim tutkumuz Eskişehirspor’dur. Bugün Süper Lig’de ve TFF 1. Lig’de 36 tane takım var. 1 takım kendi sayfasında Eskişehirspor’un zor günlerine yer vermedi. Sadece biz varız bunu tekrar anladık. Bundan sonra da sadece biz olacağız. Burada sadece 8 futbolcu var. Bilmiyorum diğerleri nerede... Daha iyileri hafta içi transfer olacak. Bugün söz vermeyeceğiz, geçen sezon söz verdik. Bugün birşey diyemeyeceğim. Ben sizin için geldim. Yönetici için gelmedim. Burada olduğumuzu kimse bilmiyor. Bu takım için her şeyi yapmaya hazırız” diye konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti