ESASLARIMIZLA ÖRTÜŞÜYOR

Güncel Hit: 186 / Yorum: 0 / 13 Nisan 2017 23:50
ESASLARIMIZLA ÖRTÜŞÜYOR
-A +A


 
Anayasa değişikliğine neden ‘Evet’ dediklerinin gerekçelerini anlatan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, “Yapılan Anayasa teklifi bizim esaslarımızla örtüşüyor” dedi. 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP İl teşkilatı tarafından hazırlanan referandum konulu toplantıya konuşmacı olarak katıldı. Destici toplantıda, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve basın mensuplarıyla bir araya geldi. Buluşmaya AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü, MHP İl Başkanı Kadir Bıyık ve AK parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan da katıldı. Ancak Destici’nin programa geç kalması üzerine AK parti İl Başkanı Ünlü ve Odunpazarı İlçe Başkanı Doğan, Destici’nin konuşmasını beklemeden salondan ayrıldı.
DARBE ANAYASASINDAN KURTULAMADIK
Anayasa değişikliğine neden ‘Evet’ dediklerinin gerekçelerini anlatan Destici,  Türkiye'de 3 gün sonra referandumun yapılacağını anımsatarak, herkesin tercihine saygılı olduklarını kaydetti. Destici, “Anayasa değişikliğine ‘Evet’ diyen siyasi partiyiz. Milletimiz için devletimiz için ülkemiz için ve şahıslarımız için daha doğru olduğunun bilincindeyiz. Türkiye’miz bir darbe anayasası ile yönetiliyor. 1980 yılında darbe yapan Kenan Evren ve cuntası bir anayasa dayattı. Türkiye 35 senedir bu anayasa ile yönetiliyor. Maalesef 35 sene zarfında Türkiye’yi yönetenler bu darbe anayasasından ülkeyi kurtaramadılar” dedi.
DOĞRU SÖYLEMİYORLAR
BBP olarak kurulduğumuz 1993’ten bu yana kadar darbe anayasasının değişmesini vurguladıklarını kaydeden Destici, “Bu konuda atılan adımları destekledik. Bu sistem değişikliği gündeme geldiğinde biz BBP olarak dedik ki biz ilkesel olarak atılan adımı destekleriz ama bizim ilkelerimiz var. Biz buna bakacağız eğer gelen teklif bizim esaslarımızla özdeşleşirse kabul ederiz. Bizim ilkelerimiz birincisi Üniter yapının muhafaza edilmesi, ikincisi Türkçe’nin muhafaza edilmesi üçüncüsü temel haklar ve inanç hürriyeti dördüncüsü darbecileri güçleştiren yasaların anayasamızdan temizlenmesi, beşincisi kuvvetler ayrılığı prensibi. Şimdi getirilen teklife bakıldığında bizim esaslarımızla örtüştüğünü gördük. 18 maddelik teklifte Üniter yapının korunduğunu gördük. Bunun zaten anayasamızda garantisi var. Bunun aksini ifade edenler doğru söylemiyorlar. Sadece bunun üzerinden hayır propagandası yürütüyorlar” dedi.
CUMHURİYET ELDEN GİDİYOR
DİYENLERE İNANMAYIN
Destici, sistem değişikliği ile Türkiye'de bir vesayet kurumunun, milletin iradesinin üzerinde güç gösteri yapamayacağını dile getirerek "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Rejim değişiyor' diyor. Senin rejim değişikliğinden anladığın 28 Şubat rejimiyse, başörtüsü zulümlerini bu ülkeye yaşatan zulümse evet bu değişiyor ve ben de bunu destekliyorum. Cumhuriyet tam da cumhurunun egemenliği altında güçlenerek devam edecek. Halkımızın 'Rejim ve cumhuriyet elden gidiyor' tantanalarına inanmaması lazım” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti