Eskişehir cazibe merkezi olma yolunda

Eskişehir Ticaret Odası 2017 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. ETO Meclis Salonu’nda Salı günü gerçekleşen toplantıya Vali Azmi Çelik de katıldı. Vali Çelik, Eskişehir’in cazibe merkezi olma yolunda ilerlediğini söyledi.

Güncel Hit: 194 / Yorum: 0 / 1 Şubat 2017 19:41
-A +A


Gündem maddelerinin karara bağlandığı toplantıda, ETO’nun Ocak ayı faaliyetleri video sunum olarak paylaşıldı. Toplantıda konuşan ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir Ticaret Odası’nın hem projeler gerçekleştirdiğini hem de tasarruf yaptığını ifade etti. ETO’nun 2016 yılında Eskişehir Fuar Kongre Merkezi, ETO Hizmet Binası, Eskişehir Ticaret ve Sanayi Müzesi projelerine yoğun kaynak aktardığını kaydeden Güler, buna rağmen gelir gider tablosuna göre 5 milyon 456 bin lira tasarruf sağladıklarını dile getirdi.
Meclis toplantısında konuşan Vali Azmi Çelik ise, Eskişehir’in ticareti, sanayisi ve son yıllarda gelişme kaydeden turizmi ile Türkiye’nin cazibe merkezlerinden bir olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi. Eskişehir’in göç almasına ve nüfusunun artmasına rağmen işsizlik rakamlarının Türkiye ortalamasının altında olduğunu kaydeden Çelik, termal turizmin de şehrin geleceğine katkı sağlayacağına dikkat çekti. Kızılinler Bölgesi’nin termal turizmde çok önemli bir potansiyel olduğunu ve bölgenin yatırımcı bulması için şehrin tüm kurum ve kuruluşlarının çaba göstermesi gerektiğine dikkat çekti. Göreve geldiği günden bu yana toplamda personel sayısının yüzde 11 arttığını, mevcut binadaki 4’üncü katın restore edilerek hizmete sunulduğunu, Baksan ve Teksan’da eğitim merkezleri oluşturulduğunu dile getiren ETO Başkanı Güler, buna rağmen son 3 yılda 13 milyon 118 bin lira tasarruf sağlandığını ifade etti. Bütçenin doğru yönetilmesinin önemine dikkat çeken Güler, çünkü odanın her kuruşunda üyelerin hakkı ve alın teri olduğunu söyledi. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti