ESKİŞEHİR’DE BU HAFTA

Kültür ve sanat etkinlikleri ile ön planda olan Eskişehir’de bu ay dopdolu bir etkinlik rehberi siz Eskişehirlileri bekliyor. Sinemadan tiyatroya, senfoni orkestrasından resitale aradığınız etkinlikler bu sayfada.

Kültür & Sanat Hit: 402 / Yorum: 0 / 7 Nisan 2017 23:48
ESKİŞEHİR’DE BU HAFTA
-A +A


 
HANSEL İLE GRETEL
Grimm kardeşlerin dünyaca ünlü masalı ‘Hansel ile Gretel’ Şehir Tiyatroları bünyesinde çocukların tiyatroda izleyebilecekleri modern, büyülü bir masala dönüştü.
Yönetmenliğini Şehir Tiyatroları Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Birim Başkanı, dramaturg Şafak Özen’in üstlendiği oyunda, Şehir Tiyatroları’nın deneyimli sanatçıları Basri Albayrak, Başak Boran Oksal, Bilge Cezayirli ve Emre Demirci rol alıyor.

Gölge Tiyatrosu ve video art tekniği kullanılarak sahnelenen ‘Hansel ile Gretel’ büyülü, eğlenceli, müzikli bir modern masal olarak, 10 Nisan’da Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı (Opera)’da.
ELLERİMİN ARASINDAKİ HAYAT
İstanbul Devlet Tiyatrosu oyunu olan ‘Ellerimin Arasındaki Hayat’ oyunu iki perdeden oluşuyor.
Suç nedir? Ceza nedir? Öldürmek nedir? Tüm bunların nesnesi ya da öznesi ‘insan’ nedir? “Kanunlar ülkelere göre değişir, fakat insan karakteri her yerde insan karakteridir” der Peter Ustinov. Belki de bu yüzden tutunamayacağımız bir konuyla karşı karşıya bırakır bizi: Martovsky adında bir genç, tecavüz suçundan ölüm cezasına çarptırılır ve hikaye başlar… ‘Ellerimin Arasındaki Hayat’ 11-12-13-14 Nisan’da Tepebaşı Sahnesi’nde.
KARLAR ÜLKESİ
Hans Christian Andersen’in yazdığı, Çağman Pala’nın çevirdiği ve Adrian Mitchell’in oyunlaştırdığı  ‘Karlar Ülkesi’ oyunu iki perdeden oluşuyor.
Sabri Özmener’in yönettiği ‘Karlar Ülkesi’nin konusu: Gerda ve Kai bir İskandinav şehrinde, büyükanneleri ile bir tavan arasında yaşayan iki yakın arkadaştır. Karlar Kraliçesi, Kai’a büyü yaparak kaçırır ve onu Kuzey Kutbu’ndaki buzdan sarayına götürür. Oyun, cesur Gerda’nın arkadaşını kurtarmak için çıktığı yolculuğu anlatır. Gerda, bu tehlikeli yolculukta kimi zaman ona yardım eden iyi kalpli, kimi zaman da onu engellemeye çalışan kötü niyetli kişilerle ve hayvanlarla karşılaşır. Ama arkadaşına olan sevgisi sayesinde, sonunda Kraliçe’nin sarayına ulaşır ve... ‘Karlar Ülkesi’ 11-12 Nisan’da saat 11.00 ile 14.00’de Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı (Opera)’nda.
PARÇACIK
Ali Eyidoğan’ın uyarladığı ve yönettiği ‘Parçacık’ adlı çocuk oyunu 9 Nisan’da saat 14.00’te Tepebaşı Sahnesi’nde.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Kültür & Sanat
Anadolu’da ‘Oda Müziği’

Anadolu’da ‘Oda Müziği’

16:24 - 23 Nisan 2017
Kültür & Sanat
 İkircikli Gece yeniden raflarda

İkircikli Gece yeniden…

16:20 - 23 Nisan 2017
Kültür & Sanat
Müjde Nbr Cnm dedi

Müjde Nbr Cnm dedi

19:19 - 23 Nisan 2017
Kültür & Sanat
Çocuklar Atatürk’le müzede buluştu

Çocuklar Atatürk’le müzede…

19:19 - 23 Nisan 2017
Kültür & Sanat
Eğitim için Eskişehir’de toplandılar

Eğitim için Eskişehir’de…

16:17 - 11 Nisan 2017
Kültür & Sanat
Bach’ın çello süitlerinden seçki

Bach’ın çello süitlerinden…

16:16 - 11 Nisan 2017
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...