ESKİŞEHİR’DE BU HAFTA

Güncel Hit: 127 / Yorum: 0 / 14 Nisan 2017 19:17
ESKİŞEHİR’DE BU HAFTA
-A +A


Kültür ve sanat etkinlikleri ile ön planda olan Eskişehir’de dopdolu bir etkinlik rehberi siz Eskişehirlileri bekliyor. Sinemadan tiyatroya, senfoni orkestrasından resitale aradığınız etkinlikler bu sayfada.
ERMİŞLER YA DA GÜNAHKARLAR
Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının 2016-2017 tiyatro sezonunda sahnelemeye başladığı ‘Ermişler ya da Günahkârlar’ bu ay tekrar izleyiciyle buluşuyor.
Amerikalı yazar Anthony Horowitz’in kaleme aldığı ve yönetmenliğini Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçılarından Sermet Yeşil’in üstlendiği oyunun çevirisi ise Zeynep Avcı’ya ait. Oyun, insanoğlunun iç dünyasının karanlık taraflarına yolculuk ederken, korku ve şiddetin yarattığı cazibenin nedenlerini sorguluyor. Dekor tasarımını Anıl Işık’ın, Kostüm Tasarımını Tülay Kale’nin, Işık Tasarımını Osman Uzgören’in gerçekleştirdiği ve müziklerini Onur Ermez’in bestelediği oyunda, Şehir Tiyatroları sanatçıları Basri Albayrak, Ali Eyidoğan ve Burcu Tutkun rol alıyor. Oyun, 19-20-21 Nisan’da saat 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı Opera Sahnesinde minik izleyicileri ile sahnelenecek.
SOKAK KEDİLERİ
Süpervizörlüğünü usta sanatçı Ayşen Gruda’nın yaptığı Odunpazarı Belediyesi Çocuk Tiyatrosu, ‘Sokak Kedileri’ adlı oyun bu ay etkinlikler arasında yer alıyor.
Reha Bilgen tarafından kaleme alınan Sokak Kedileri adlı oyunun yönetmenliğini ise Ömer Burak Ünal yaptı. Bir grup yaramaz sokak kedisinin hikayesinin anlatıldığı Sokak Kedileri adlı oyunda, dostluk, arkadaşlık ve iyilik mesajları veriliyor. Bol müzik ve danslı oyunda ayrıca sokak hayvanları için farkındalık yaratmak hedefleniyor. Sokak Kedileri oyunu 18 Nisan saat 14.00’te Hasan Poltkan Kültür Merkezi’nde.
ARA Kİ BULASIN
Süpervizörlüğünü Ayşen Gruda’nın yaptığı Odunpazarı Belediye Tiyatrosu ile tiyatro severlerle bu ay da buluştu.
Usta tiyatro sanatçısı Ayşen Gruda’nın süpervizörlüğünü yaptığı Odunpazarı Belediye Tiyatrosu, sezona Eugene Labıche’nin ‘Ara ki Bulasın!’ adlı oyunu ile bu ay da seyircisinin karşısına çıkıyor. Elvan Gruda tarafından uyarlanan oyunun yönetmenliğini ise Yılmaz Gruda üstlendi. Oyun 20 Nisan saat 20.00’de Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.
HANSEL İLE GRETEL
Grimm kardeşlerin dünyaca ünlü masalı ‘Hansel ile Gretel’ Şehir Tiyatroları bünyesinde çocukların tiyatroda izleyebilecekleri modern, büyülü bir masala dönüştü.
Gölge Tiyatrosu ve video art tekniği kullanılarak sahnelenen ‘Hansel ile Gretel’ büyülü, eğlenceli, müzikli bir modern masal olarak, 15 Nisanda saat 14.00’te Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı (Opera)’da.
 
TİYATRO MAKİNESİ
Bu hafta renkli ve eğlenceli bir tiyatro oyunu Eskişehirli minikleri bekliyor.
Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte insanların yerini robotların almaya başladığı dünyamızda, unutulan değerlerimizi, insan olabilmenin, insan kalabilmenin önemini vurgulayan müzikli, danslı ve eğlenceli çocuk oyunu 20 Nisan saat 11.00 ve 14.00’te Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı Opera Sahnesi’nde minik izleyicileri ile buluşacak.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti