ESKİŞEHİR’DE BU HAFTA

Güncel Hit: 176 / Yorum: 0 / 5 Mayıs 2017 23:03
ESKİŞEHİR’DE BU HAFTA
-A +A


Kültür ve sanat etkinlikleri ile ön planda olan Eskişehir’de bu ay dopdolu bir etkinlik rehberi siz Eskişehirlileri bekliyor. Sinemadan tiyatroya, senfoni orkestrasından resitale aradığınız etkinlikler bu sayfada.
TÖRE
Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Turgut Özakman’ın ‘Töre’ adlı oyununu bu ay da seyircisiyle buluşturuyor.
Türk Tiyatrosunun en önemli oyun yazarlarından Turgut Özakman’ın kaleme aldığı ‘Töre’ isimli oyun, ülkemizin hala kanayan bir yarası olan töre cinayetlerini ele alırken, kadınların toplumsal barışın sağlanması konusundaki etkisinin ve öneminin altını çiziyor. Müziklerini Gürkan Çakıcı ve Cavanşir Gulyev’in bestelediği oyunun dekor tasarımını Tayfun Çebi, kostüm tasarımını Funda Çebi, ışık tasarımını Ersen Tunççekiç ve hareket-dans düzenini ise Cihan Yöntem üstlendi. Geniş bir kadroya sahip olan oyunda Şehir Tiyatrosu sanatçıları, Serkan Sezgin, Emre Demirci, E. Savran Perk, Burcu Tutkun, Bilge Cezayirli, Mahide Yumbul, Gamze Demirer, Ezgi Coşkun, Nagihan Orhan’ın yanı sıra Emel Alnady ve Orçun Ertaman rol alıyorlar. Oyun, 10-11-12 Mayıs’ta saat 20.00’de Tepebaşı Sahnesi’nde sahnelenecek.
KA(E)DERLİ KADINLAR KULÜBÜ
Süpervizörlüğünü Türkiye’nin ünlü sanatçılarından biri olan Ayşen Gruda’nın yaptığı Odunpazarı Belediye Tiyatrosu, ‘Ka(e)derli Kadınlar Kulübü’ adlı tiyatro oyunu ile tiyatro severlerle buluşuyor. 
Oyunda, birbirinden ayrı hikâye ve derdi olan kadınlar anlatılıyor. Ceren Tosun, Derya Dobrişan, Funda Anatürk, İlknur Nazlı, İpek Uzkalan oynadığı oyunun yönetmenliğini ise Elçin E. Karaahmet yapıyor. Samimi, halkın içinden kadın kahramanların yer aldığı oyunda, erkek oyuncular ise müzik ile desteği veriyor. Ahmet Kayaarası,  Hüseyin Demir, Sezer Sarıbardak müziklerinin yer aldığı oyun, 7 Mayıs saat 20.00’de Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde.
 ‘TİYATRO ALEGORİ’
(Doğaçlama Tiyatro Gösterimi)
2009’da temelleri atılan Tiyatro Alegori, bu ay Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde sevenleriyle buluşuyor.
Eray Güler ve Evren Başer tarafından 2009’da temelleri atılan Tiyatro Alegori’nin amacı, Eskişehir halkına ve öğrencilere doğaçlama tiyatroyu tanıtmak, izleyicisine eğlenceli vakit geçirtmek ve seyirciyi sık sık oyuna dahil etmek şeklinde belirledi.
Doğaçlama Tiyatro Nedir?
Sahneye çıkan oyuncular herhangi bir kostüm giymez, metin çalışıp ezberlemez. Oynanacak oyun belirli kurallar eşliğinde o an da oynanır. Seyirci sorulan sorulara cevap vererek oyunun konusunu ve nasıl ilerleyeceğini yönlendirebilir. Her şey anında gerçekleştiği için o gün oynanan oyunun bir daha tekrarı olmaz. Bu yüzden oyuncular kadar seyirciler de başroldedir ve tamamen oyunun içinde oldukları için oldukça keyifli vakit geçirirler. Gösterim 6 Mayıs saat 20.30’da Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde.
SOKAK KEDİLERİ
Süpervizörlüğünü usta sanatçı Ayşen Gruda’nın yaptığı Odunpazarı Belediyesi Çocuk Tiyatrosu,  ‘Sokak Kedileri’ adlı oyun bu ay etkinlikler arasında yer alıyor.
Bir grup yaramaz sokak kedisinin hikayesinin anlatıldığı Sokak Kedileri adlı oyunda, dostluk, arkadaşlık ve iyilik mesajları veriliyor. Bol müzik ve danslı oyunda ayrıca sokak hayvanları için farkındalık yaratmak hedefleniyor.  Sokak Kedileri oyunu 10 Mayıs saat 14.00’te Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde.
PARÇACIK
Ali Eyidoğan’ın uyarladığı ve yönettiği ‘Parçacık’ adlı çocuk oyunu 9 Mayıs’ta saat 11.00 ve 14.00’te Tepebaşı Sahnesi’nde sahnelenecek.
  
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Güncel
Çalışmalarınızı destekleyeceğiz

Çalışmalarınızı…

16:57 - 19 Temmuz 2017
Güncel
ESKİŞEHİR MODELİ ÖRNEK OLDU

ESKİŞEHİR MODELİ ÖRNEK OLDU

20:56 - 19 Temmuz 2017
Güncel
Anne kız sokakları şenlendiriyor

Anne kız sokakları…

18:53 - 19 Temmuz 2017
Güncel
Ünlü oyunculardan Odunpazarı çıkarması

Ünlü oyunculardan Odunpazarı…

18:52 - 19 Temmuz 2017
Güncel
DAHA AKTİF OLACAKSINIZ

DAHA AKTİF OLACAKSINIZ

18:51 - 19 Temmuz 2017
Güncel
İlk mahsul umut verdi

İlk mahsul umut verdi

18:51 - 19 Temmuz 2017
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti