ESKİŞEHİR’DE SONUÇ ‘HAYIR’ OLACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Gaye Usluer, referandum süreci ve yürütülen çalışmalar hakkında Sonhaber’e değerlendirmelerde bulundu. Eskişehir'den yüksek oranda ‘hayır’ çıkacağını AKP’nin de bildiğini söyleyen Usluer, “Herkesi ekonomik istikrar için, siyasi istikrar için, terörün sonlandırılması için hep birlikte güçlü bir ‘hayır’ demeye davet ediyorum” diye konuştu.

Güncel Hit: 195 / Yorum: 0 / 4 Şubat 2017 17:38
ESKİŞEHİR’DE SONUÇ ‘HAYIR’ OLACAK
-A +A

CHP Parti Meclis üyesi ve Milletvekili Gaye Usluer, Anayasa değişiklik paketi ve yaklaşan referandum hakkında Sonhaber’e konuştu. Çalışmalar kapsamında toplumun birçok kesimi ile temas halinde olduğunu kaydeden Usluer, “Önümüzdeki hafta TBMM açık ve muhtemelen 16 Nisan referandum tarihi olarak tanımlanacak. Şu anda benim gördüğüm toplumun tüm kesimlerinde derin bir kaygı olduğu... Çünkü bir ‘evet ya da hayır’ oylaması ile ne ekonomide, siyasette istikrar sorununun çözüme ulaşacağı ne de terörün önlenmesi konusunda fayda taşımayacağı düşünülüyor. Vatandaşlarımız Türkiye’nin daha da birbirine düşman, daha da kutuplaşacağı bir sürecin başında olduğunu düşünüyor ve oldukça da kaygılılar. Bu süreçten ‘evet’ çıkmayacak. Bu süreçten çıkan ‘hayır’ sonucunda da hedefimiz Türkiye’yi bir an önce bu kutuplaşmadan kurtarmak olacak. Amaç 1982 Darbe Anayasasını kaldırmak ise elbette biz değişikliği destekliyoruz, istiyoruz. Ama burada öncelikli hedefimiz Siyasi Partiler Yasası’nı, Seçim Yasası’nı ve yüzde 10 barajını kaldırmak... Şimdiki referandumda sonucun yüksek katılımla ve yüksek oranla bir ‘hayır’ olacağını biliyoruz. Bizim hedefimiz siyasiler olarak, ana muhalefet partisinin bir milletvekili olarak toplumun tüm kesimleri ile kucaklaşmak ve özellikle kuvvetler birliğine dönük hazırlanan; yani yasama, yürütme ve yargının bir tek adamın yetkisine verildiği bu değişikliğe karşı herkesi uyarmak. Bu tek adamın bugün kafalardaki isminin ne olduğu önemli değil, insanlar fanidir ve bu dünyadan gelip geçicidir. Ancak anayasa değişikliğinin oluşturacağı huzursuzluk toplumun tamamı için geçer ki olacaktır. Bu nedenle buradan sizin aracılığınızla bir kez daha Eskişehirlilere sesleniyorum; ekonomik istikrar için, siyasi istikrar için, terörün sonlandırılması için hep birlikte güçlü bir ‘hayır’ demeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

AKP İNANÇSIZ VE UMUTSUZ
Referandum çalışmalarında AKP’nin ortalıkta görünmediğini belirten Usluer, iktidar partisinin Eskişehir’den ‘evet’ çıkmayacağını bildiğini de söyledi. AKP’nin açıklamalarını, çalışmalarını izlediğini ifade eden Usluer, “AKP son derece utangaç ve güvensiz. ‘Sanıyoruz ki evet çıkar’ yönünde açıklama yapıyorlar. Yaptıkları işin, söylemlerin güçlü olamayacağının bilincindeler. Öncelikle Eskişehir’den de ‘evet’ çıkmayacağının farkındalar. Bu nedenle onları sahada göremiyoruz. AKP’nin çalışmalarına inançsız ve umutsuz bir şekilde başladığı açıkça görülüyor” şeklinde konuştu. GÜRAY ATEŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Eskişehir yetersiz kaldı

Eskişehir yetersiz kaldı

18:34 17 Mayıs 2017
Bir ömür mutluluklar

Bir ömür mutluluklar

21:29 20 Mayıs 2017
‘AVUÇ AÇMAYIN’

‘AVUÇ AÇMAYIN’

23:59 11 Mayıs 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...