Eskişehir için gerekli bir proje

ES TV’nin sorularını yanıtlayan Kazım Kurt, Hamamyolu Projesi hakkında yapılan haberleri eleştirdi. Projenin Eskişehir için gerekli bir proje olduğunu söyleyen Başkan Kurt, “Gerekliliği tartışılıyor. Bu proje turizmi arttıracak. Eskişehir’i Avrupalı hale getiren, eksiklikleri tamamlayan bir proje olacak” dedi.

Güncel Hit: 112 / Yorum: 0 / 29 Haziran 2017 13:56
Eskişehir için gerekli bir proje
-A +A

HABER: MELTEM KARAKAŞ

ES TV’nin sorularını yanıtlayan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Hamamyolu Projesi hakkında yapılan haberleri sert bir dille eleştirdi. Bazı gazetecilerin belediyeden bilgi almadan haber yaptıklarını vurgulayan Başakn Kurt, “Bizden bilgi almadılar, bize sormadılar. Gazetelerde cevap ver yazıyorlar, vermem. Çünkü ciddiye almıyorum. Yalan haber yapıyorlar. Projenin iptali, değiştirilmesi söz konusu değil. Proje ilk günden itibaren başladığı gibi devam etmektedir. Hiçbir aksama yoktur” dedi.

ÜSTÜ 15 GÜNDE KAPANACAK
“15 gün içinde köprünün üstünün kapatılması işlemini gerçekleştireceğiz” diyen Kurt, “Köprü bittikten sonra geri kalan kısmının üretimi daha kolay. Çünkü biz zaten oradaki altyapıyı tamamladık. Normal takvim işliyor. O takvime göre bizim büyük bir gecikmemiz söz konusu değildir. 2017 Ekiminin sonunda eğer yetiştirebilirsek Cumhuriyet Bayramı’nda oranın açılış törenini yapacağız. Eskişehirliler orada güzel bir merkez görmüş olacaklar. Yapılan eleştirileri ve sosyal medyada söylenenleri takip ediyorum, bunların çoğu yalan ve mantıklı değil. Dolayısıyla bizim uygulamamız sürecek.BU PROJE TURİZMİ ARTTIRACAK 
Hamamyolu Projesi’nin Eskişehir için gerekli bir proje olduğunu belirten Kurt, “Gerekliliği tartışılıyor, Hamamyolu Projesi Eskişehir için gerekli bir projeydi. Bu proje turizmi arttıracak. Eskişehir’i Avrupalı hale getiren, eksiklikleri tamamlayan bir proje olacak. Odunpazarı, bu bölgede alışveriş sokakları yaratmak suretiyle daha canlı, daha sosyal bir alan kazanacak.  Proje tamamlandıktan sonra ortalama Eskişehirlinin projeye bakış açısı değişecektir. Çünkü burası güzel görünümlü, fonksiyonlu, caddenin her iki tarafının da birbirine bağlantısını sağlayan ve daha çok insanın sosyal amaçla kullanabileceği bir alan olacak” diye konuştu.


10 BİN KİŞİYİ BARINDIRABİLECEK
Proje bittiğinde en az 10 bin kişiyi barındırabileceğine dikkat çeken Başakn Kurt, “Yeni proje ile sosyal amaçlı sosyal amaçlı kullanım en az iki kat artacak. Dolayısıyla bizim insanlarımızın parasız oturacakları mekan sayısı daha çok olacak. Kullanabileceği alan daha da büyüyecek. Oradaki kafelerin ve çay ocaklarının masa, sandalyesinde oturunca oradan çay içmek zorundasın diye bir dayatma olmayacak. Çünkü böyle bir şey çok az olacak. Şuanda orası 5 bin kişiyi barındırıyorsa proje bittiğinde en az 10 bin kişiyi barındıracak bir alan ortaya çıkacak” şeklinde konuştu.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
İsim çok aday yok!

İsim çok aday yok!

19:34 10 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti