Eskişehir iş birliği için önemli şehir

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Temsilcisi Karl Kulessa, savaş nedeniyle Suriye'den gelenlere ev sahipliği yapan Türkiye'nin başarısından öğrenilecek çok şey olduğunu belirterek, “Türkiye'nin ürettiği deneyimi diğer ülkelerin de öğrenmesi gerekiyor” dedi.

Güncel Hit: 174 / Yorum: 0 / 30 Mayıs 2017 21:09
Eskişehir iş birliği için önemli şehir
-A +A


UNFPA'nın Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ile iş birliğiyle kurulan EskişehirKadın Sağlığı Danışma Merkezi’nin açılışına katılan Kulessa, Eskişehir'in UNFPA ile iş birliği yapma konusunda önemli kentlerden olduğunu kaydetti.
Suriye'deki savaş nedeniyle Türkiye'ye sınırının diğer tarafındaki insanların çok hızlı bir şekilde geldiğini anımsatan Kulessa, şöyle konuştu: “Bunu yönetmek ve ev sahipliğini yapmak çok zor bir şey. Savaş nedeniyle Suriye'den gelenlere ev sahipliği yapan Türkiye'nin başarısından öğrenilecek çok şey var. Türkiye'nin ürettiği deneyimi diğer ülkelerin de öğrenmesi gerekiyor. İnsanlar zamanla kamplardan şehirlere doğru gelmeye başladı. Bu da belediyeler ve şehirlerin önemli bir durumla başa çıkmasını gerektiriyor. Mücadeleyi birlikte yaptığımızda başarı elde ediliyor. Mücadele edilecek ve çözümlenmesi gereken birçok şey var ama Türkiye güzel bir başarıya örnek oldu."Entegrasyon ve geçiş sürecini yönetebilmenin önemine işaret eden Kulessa, Suriye'den gelenlerin mesleki becerilerinin öne çıkmasını amaçladıklarını anlattı. Kulessa, "Hayata tutunmaları ve kendileri için bir şey yapabilmeleri için meslek öğrenmeleri gerekiyor. UNICEF onların eğitim sorunları için çözümler üretmeye çalışıyor. UNFPA da onların sağlıkla ilgili sorunlarını çözmeye çalışıyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Sağlık Bakanlığı ile iş birliği içinde, onların daha sağlıklı bir sistem içinde yer alması için çaba gösteriyor” diye konuştu. AA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti