ESKİŞEHİR MODELİ ÖRNEK OLDU

Güncel Hit: 233 / Yorum: 0 / 19 Temmuz 2017 20:56
-A +A


İl Milli Eğitim Müdürü Özen, Sivil Düşün Avrupa Birliği Programı tarafından desteklenen “Çocuk İhmali ve İstismarının Önlenmesinde Eskişehir Modeli” ile gençlerin daha huzurlu bir yaşam sürmesinin hedeflendiğini belirtti. Özen, Eskişehir modelinin birçok il tarafından örnek alındığını bildirdi.
 ‘Çocuk İhmali ve İstismarının Önlenmesinde Eskişehir Modeli’ hakkında bilgi veren Özen, bu modelin ülke genelinde örnek alınması gerektiğini ifade etti. Özen, “Bugün sonuçlandırdığımız çalıştayda da Eksi 25 Derneği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sivil Düşün Avrupa Birliği Programı tarafından desteklenen bir çalışma. Eskişehir modeli, 0-25 yaş arasında bulunan çocukların ve gençlerin ihmale ve istismara uğramaları halinde yapılabilecek işlemler, alınabilecek önlemler ve bunların rehabilite edilerek topluma kazandırılması, ihmale ve istismara uğramalarının önlenmesi alanında yapılacak çalışmaları içeriyor” dedi.

Kendilerinin bu alanda Eskişehir özelinde başarılı olduğuna inandıklarını ifade eden Özen, Eskişehir modelinin birçok il tarafından örnek alındığını bildirdi. Çocukların ihmal ve istismar gibi iki olumsuz kavramı hayatlarından çıkarmalarını arzu ettiklerini aktaran Özen, “Aslına bakarsak bu alanda tüm iller hatta ülkeler bir takım çalışmalar yapıyor. Bizim çalışmamızın farklılığı çok sayıda kamu kurum ve kuruluşunun, sivil toplum kuruluşları (STK) ve yerel yönetimlerle bir arada bu organizasyon içerisinde yer alması ve sorumluluk paylaşmasından ibaret. Belki de dünyada bu genişlikte kurum ve kuruluşun, aynı yönde hareket eden ve aynı amaca hizmet eden faaliyetlerin içerisinde olma gibi bir özelliği yok. Eskişehir’de bu yakalanmış durumda. Eskişehir modelinin farklılığı da bu. Çok sayıda kamu kurum ve kuruluşunun, STK’ların ve yerel yönetimlerin iş birliği içerisinde bu çalışmaları gerçekleştirmeleridir. Bu amaçla biz 12 ilçemizde başladığımız bir çalışmamız var. Eskişehir modelinin biz ülke genelinde örnek alınmasını arzu ediyoruz. Yaptığımız çalışmanın bu yönde çocukların daha huzurlu bir yaşam sürmelerine katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu nedenle Eskişehir modeli, diğerlerinden farklı bir özellik taşıyor diyebilirim” ifadelerini kullandı. İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti