Eskişehir tanıtımına katkı sağlayacaklar

Eskişehir’deki turizm potansiyelini ölçmek ve buna göre pazarlama tekniklerini daha çok geliştirmek üzere Turizm Bakanı Nabi Avcı tarafından görevlendirilen araştırma heyeti, Vali Özdemir Çakacak’ı makamında ziyaret etti.

Güncel Hit: 159 / Yorum: 0 / 10 Temmuz 2017 17:01
Eskişehir tanıtımına katkı sağlayacaklar
-A +A

Kültür Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü, Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü ile Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünden gelen heyeti kabulü sırasında konuşana Vali Çakacak, Eskişehir’i Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri olarak nitelendirdi.
Sevgi insanı Yunus Emre’siyle, güldürürken düşündüren Nasreddin Hoca’sıyla tarihe ışık tutmuş kişileri yetiştiren Eskişehir’in kültürel zenginliğinin yanında doğal güzelliklere de sahip olduğunu belirten Vali Çakacak, “Kültürel değerlerimizi ve zenginliklerimizi iyi anlatmamız gerekir. Şehir merkezinde olduğu kadar ilçelerimizde de geçmişimizden gelen kültürümüzü yansıtan değerlerimiz var. Bu değerlerimizin, uzman bir ekip tarafından araştırılarak gün yüzüne çıkması bizim en büyük arzumuzdur. Turizm Bakanlığımız, Eskişehir’in tanıtımına daha çok nasıl katkı sunabiliriz diye, 1 hafta boyunca ilimizde çeşitli araştırmalar yapacaklar” dedi. Turizm Bakanlığına bağlı uzman bir ekibin, Eskişehir’de destinasyon çalışmaları yapacağını kaydeden İl Kültür ve Turizm Müdürü Şennur Azade ise, “Şehrimizdeki gidilecek ve görülecek yerleri araştıracağız. Bir hafta boyunca ilgililerle çeşitli görüşmeler yaparak, ortak bir çözüm arayacağız. Araştırmaların sonucunda çıkan sonucu bir durum değerlendirmesi yaparak, uygulama aşamasına geçeceğiz” diye konuştu. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti