ESKİŞEHİR TEK YÜREK

‘15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ programları kapsamında, Vilayet Meydanı’nda düzenlenen programa binlerce Eskişehirli katıldı.

Güncel Hit: 186 / Yorum: 0 / 16 Temmuz 2017 21:28
ESKİŞEHİR TEK YÜREK
-A +A


Vilayet Meydanında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla program düzenlendi. Protokol konuşmasıyla başlayan etkinlik, Kuranı Kerim tilaveti ve mehteran gösterisiyle devam etti.  Eskişehir Valiliğince düzenlenen programdaellerinde Türk bayraklarıyla toplanan binlerce vatandaş sabahın ilk ışıklarına kadar demokrasi nöbeti tuttu.
EŞİ BENZERİ YOK
Programda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 1 yıl önce milletin dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir destan yazdığını hatırlatarak, “Bunun dünya siyaset tarihinde bir eşi benzeri yok. Bunu bütün Türkiye ile birlikte siz de başardınız. 15 Temmuz'da Türkiye, sadece herhangi bir askeri darbe teşebbüsüne maruz kalmadı. O sıradan bir darbe teşebbüsü değildi. Bu bir işgal hazırlığıydı. Eğer o gece bu hain darbe teşebbüsüne kalkışanlar, bir süreliğine de olsa yönetimi ele geçirme fırsatı bulsalardı bugün 780 bin kilometrekarelik bir Türkiye Cumhuriyeti'nden bahsedemiyor olacaktık. Siz burada olduğunuz, biz burada olduğumuz için başaramadılar, başaramayacaklar” dedi.
 TÜRKİYE DAHA GÜÇLÜ
“Bugün Türkiye, Allah'ın izniyle her alanda 15 Temmuz öncesinden çok daha güçlü, dünyaya meydan okuyabilecek imkanlara sahip” diyen Avcı, “Yenildiler, başaramadılar, Türk Silahlı Kuvvetlerine, emniyet güçlerimize diz çöktüremediler. Bugün emniyet güçlerimiz Türkiye'nin her yerinde çok başarılı operasyonlara imza atabiliyorsa içindeki mikroplardan arındırıldığı içindir. Türkiye her alanda çok daha iyi durumda, daha da iyi olacak. Bu birliğimiz ve beraberliğimiz sürdüğü müddetçe Türkiye buradan çok daha iyi yerlerde olacak.” Eskişehirlileri dikkatli olma konusunda uyaran Bakan Avcı, “Su uyur düşman uyumaz. Başarmadılar ama yine deneyeceklerdir. Farklı farklı üsluplarla deneyeceklerdir. Özellikle sosyal medya üzerinden yürütülecek olan her türlü kara propagandaya karşı lütfen uyanık olalım” diye konuştu.
BUNDAN SONRA İŞLERİ ZOR
Türkiye’nin bölünmesini, parçalanmasını bekleyenlerin bundan sonra işlerinin daha zor olduğuna vurgu yapan Vali Özdemir Çakacak şunları söyledi:  “15 Temmuz gecesi gerçekleşen direniş, dostlarımıza bu ülkenin sadece siyasî, ekonomik, diplomatik saldırılara değil; aynı zamanda ihanet girişimlerine karşı da güçlü olduğunu, hiçbir surette diz çökmeyeceğini, asla yıkılmayacağını, rayından çıkmayacağını göstermiş ve onlara güven vermiştir. Aynı gece Türkiye’nin yerle yeksan olması, bölünüp parçalanması için ellerini ovuşturarak bekleyen düşmanlarımız ise ertesi güne bundan sonra işlerinin çok daha zor olduğunu görmenin kahrıyla uyanmışlardır.”
KORKMAYIN
AK Parti Milletvekili Harun Karacan bu millet olduğu sürece darbecilerden korkulmaması gerektiğini söyleyerek, “Son sözü şehitler söyler onların hukukunu ihya etmekte bizim gibi şehit olmayan acizlere düşer. Şehidin namusunu korumak bizim üzerimize borçtur. Bu insanlar 15 Temmuz günü hiçbir şeyi hesap etmediler. Bunlar sadece gönül sesini dinlediler. Ölüm hiç akıllarına gelmedi. Bunun dünyada eşi ve benzeri yok” diye konuştu.
BÖLÜNMEYİZ
AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay, bir yıl önce Türkiye’nin en karanlık gecelerinden birini geçirdiğini aktararak, “Bu geceyi aydınlığa çıkaran sayın cumhurbaşkanımızın çağrısıyla sadece iman gücü vatan sevgisi olan bu millettir. Böyle bir durum yaşamamak adına bütün dünyaya bir mesaj veriyoruz. Siyasi duruş, din, dil, meslek farkı olmadan biz hep birlikte Türkiye’yiz. Biz bölünmeyiz ve böldürtmeyiz ” diye konuştu.
PARÇALAMA DENEMESİ
AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü 248 şehidi rahmetle anarak başladığı konuşmasında, “15 Temmuz gecesi Fethullahçı Terör Örgütü işbirlikçileriyle ülkemizi büyük bir işgal ve kaos ortamına sokacak bir darbe girişimi gerçekleştirildi. Bu iktidar değiştirmek katı ile yapılmış bir teşebbüs değildir. Mevcut anayasal rejimi topyekun değiştirmeyi ve devleti işgale açık hale getirmek için amaçlanmış bir teşebbüstür. Bu bir işgal ve parçalama denemesidir” dedi.
TÜRKİYE’NİN OMURGASI MİLLİ KİMLİKTİR
MHP İl Başkanı Kadir Bıyık ise, “Milletimiz darbe girişimini sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğratmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin omurgası milli kimliktir. Adaletse istenen yollarda değil milli vicdanda kendisi bulacaktır” dedi.
Eskişehir Valiliği tarafından gerçekleştirilen etkinliğe binlerce kişi Türk bayrakları ile katıldı. Programda sinevizyon gösteriminin yapıldı.Eskişehir Valiliği tarafından organize edilen programda; Aykut Kuşkaya, Bekir Develi, Grup Genç, Esat Kabaklı ve Mithat Körler sahne aldı. HM
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti