ESKİŞEHİR YENİ ŞEHİR OLMUŞ

Tepebaşı Belediyesi Özdilek Kültür Merkezi’nde gerçekleşen söyleşide Türk Sosyal Demokrasi tarihine damga vurmuş isimlerden biri olan CHP önceki Genel Başkanlarından, Gazeteci, Yazar Altan Öymen, Eskişehirlilerle buluştu.

Güncel Hit: 249 / Yorum: 0 / 26 Aralık 2016 16:25
ESKİŞEHİR YENİ ŞEHİR OLMUŞ
-A +A


Altan Öymen’in söyleşi ve kitap imzası ayrıca Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay’ın Tepebaşı’na veda ettiği son etkinlik oldu. CHP Milletvekili Utku Çakırözer’in de katıldığı programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç “Bugün gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi Vali Yardımcımız Sayın Ömer Faruk Günay ile birlikte tasarladık. Sevgili Altan Öymen’in Eskişehir’e O’nun önerisi üzerine gerçekleşti. Bugün Altan Öymen’in 5 anı kitabını ve bu kitaplarda yer alan Türkiye tarihi ile ilgili çok ciddi değerlendirmeleri dinleyeceğiz” dedi. Gazeteci, yazar Altan Öymen tarihe not düştüğü hatıralarını, dönemin siyasi süreçleri içerisinde nasıl yoğrulduğunu izleyicilerle paylaştı. “Eskişehir benim çocukluğumdan beri ismini işittiğim dört şehirden biridir” diyen Öymen “İstanbul’da doğdum, Ankara’da oturuyoruz, Babam Trabzonlu. İstanbul’a gelip giderken tek vasıta treni kullanıyoruz. Akşam 00.30 civarı tren Eskişehir’de oluyor. Trenden çıkılıyor biraz zaman geçiliyorlar. Eskişehirlilerle Ankaralılar buluşuyor. O günden başlayan ilgim bugün de bu kent için devam ediyor. Bugün burası hem Eskişehir hem yeni şehir olmuş” dedi.
Altan Öymen günümüz siyasi süreci ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Öymen, “İktidarın kendini dev aynasında görmesi ve seçim kanunu ile çoğunluğu elde etmesi, Demokrat Parti zamanıyla bugünün benzer yanlarıdır. Fark eden yanları ise çok zaman geçmiş ve çok şey yaşanmış olmasına rağmen yanlışlardan örnek alınmamış olmasıdır” dedi.Söyleşi sonunda Altan Öymen katılımcılara kitaplarını imzaladı. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti