Eskişehirliler Akdeniz’e gidiyor

Ramazan bayramının yaklaşmasıyla Eskişehir’de vatandaşlar turizm şirketlerine akın etti. Turizm şirketi sahibi Haydar Alhan, Eskişehirli vatandaşların bayram tatili için Akdeniz’i tercih ettiğini söyledi.

Güncel Hit: 284 / Yorum: 0 / 14 Haziran 2017 19:10
Eskişehirliler Akdeniz’e gidiyor
-A +A


Eskişehir’de bir turizm şirketinin sahibi olan Haydar Alhan, Eskişehirli vatandaşların bu sene özellikle Akdeniz Bölgesinde yer alan Side, Belek ve Kemer’i tercih ettiğini söyledi. Alhan, “Vatandaş Akdeniz’i tercih ediyor ama fiyatlar yüksek olduğu için Ege’yi tercih edenler de var. Akdeniz ve Ege arasında büyük farklar var. Daha ucuz olduğu için Marmaris ve Bodrum’u tercih eden vatandaşlarımız da oluyor” dedi.
KONTENJANLAR DOLDU BU SENE
Şuan için kendi kontenjanlarının yüzde 100 dolu olduğunu söyleyen Alhan, “Akdeniz’de Rus vatandaşlar yoğun şuan. Otel sahipleri krizi kapatmak için odaları Ruslara daha uyguna veriyor. Ama yabancı müşteri de odasından çok çıkmıyor şuan. Böyle olunca da otel sahipleri o zararı iç pazarda Türk müşteriden çıkarmaya çalışıyor. Eskiden tam tersiydi” diye konuştu.
YERLİ MÜŞTERİ KURTARDI
Geçen yıla göre doluluk oranlarının yüksek olduğuna dikkat çeken Alhan, “Gidişat bizim için iyi ama yerli pazarda fiyatlar yüksek.  Geçen sene turizmi bizim Türkiye’deki vatandaşlarımız kurtardı. Otelci fiyatı uygun verdi” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti