Gaflete dalmanın bedeli ağırdır

Eskişehir Türk Ocağı üyeleri ve Ocak gönüllüleri, Ramazan Bayramı'nın ikinci günü, öğleden sonra, Dernek Merkezinin bulunduğu Sivrioğlu Konağı'nda bayram kutlaması için bir araya geldi.

Güncel Hit: 148 / Yorum: 0 / 28 Haziran 2017 16:47
Gaflete dalmanın bedeli ağırdır
-A +A


Şehrin önde gelen sanayicileri, bürokratlar ve öğretim üyelerinin de bulunduğu seçkin bir topluluğun katıldığı bayram kutlamasında, Eskişehir Türk Ocağı Başkanı ESOGÜ Tıp Fakültesi Anatomi ABD öğretim üyesi Prof. Dr. Nedim Ünal, bir konuşma yaptı.
Ocak üyelerinin ve konukların bayramını kutlayan Prof. Dr. Ünal, konuşmasında, bayramların toplumsal hayâtımızdaki yerine ve önemine dikkat çektikten sonra, Ramazan ayı boyunca yapılan faâliyetler hakkında bilgi verdi. Ramazan müddetince, her akşam yaklaşık 200 kişiye iftar verildiğini ve böylece Ramazan iklimini doya doya yaşamanın lezzetine vardıklarını söyleyen Prof. Dr. Ünal, gündemdeki ülke sorunlarına ilişkin açıklamalarda da bulundu. Konuşmasında, Türkiye'nin 'zor' bir coğrafyada bulunduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Ünal, "Bizden önce onlarca medeniyeti bağrında yutmuş olan bu coğrafyada ayakta kalabilmenin, varlığını sürdürebilmenin başta gelen yolu, bu topraklarla ilgili hesabı olan ülkelerin plânlarını bilmek ve bu meşum plânları tesirsiz bırakacak önlemleri zamanında almaktır. Bu coğrafyada, gaflete dalmanın bedeli ağırdır. Yaklaşık bin yıldan buyana, her karışını mübârek şehit kanlarıyla sulayarak vatan yaptığımız bu topraklar için, bedel ödemeye devâm ediyoruz. Biz bu topraklara hergün biraz daha sağlam bir şekilde bastıkça, ülkemizi daha mâmur ve yaşanılmaya lâyık bir hâle getirdikçe, ülkemize karşı girişilen her türlü hâinâne girişimin tesirsiz duruma getirilmesi de giderek daha kolaylaşacaktır." diye konuştu. Prof. Dr. Ünal'ın konuşmasının ardından, konuklara Türkistan pilavı ve Ramazan Bayramının nişânesi olan tatlı ikramı yapıldı. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
İsim çok aday yok!

İsim çok aday yok!

19:34 10 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti