Genç mühendisler meslek yemini etti

Makina Mühendisleri Odası Şubesi’nin geleneksel olarak her yıl düzenlediği mezun olup meslek hayatına atılacak olan yeni mühendisler için ‘Mesleğe Hoş Geldin’ buluşması Tepebaşı Belediyesi Özdilek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Güncel Hit: 138 / Yorum: 0 / 20 Mayıs 2017 16:30
Genç mühendisler meslek yemini etti
-A +A


Törende konuşan MMO Şubesi Yönetim Kurulu Sekreteri Atila Tomsuk, gençlerin karşı karşıya kaldığı işsizliğe dikkat çekti.  Eskişehir Osmangazi ve Anadolu Üniversitesi’nden Makina ve Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden bir ay sonra mezun olacak gençlere seslenen Tomsuk, “İşsizlik yüzde 13 oranında, genç mühendis oranı yüzde 35 civarında. 100 arkadaştan 35’i işsiz kalacak. Çok çalışacaksınız” diye konuştu.
Proje ödülleri dağıtıldı
Daha sonra MMO Şubesi bünyesinde Endüstri Mühendisliği öğrencilerine yönelik 6’ncısı düzenlenen ‘Endüstri Mühendisleri Adayları Yarışıyor’ projesi yarışmasının sonuçları açıklandı. ‘Tavlama Benzetimi ve Çözücü Temelli bir Karar Destek Sistemi’ konulu proje birinciliğe, ‘Yöntem ve Esnek Hava Kanalı Üreten Bir Fabrikada Uygulanması’ projesi ikinciliğe,‘Montaj Hattı Dengeleme ve Bir Otomotiv Sektöründe Uygulanması’ konulu proje ise üçüncülüğe layık görüldü. Ödül töreninden sonra geleceğin mühendisleri yağmur altında toplu halde yemin etti. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti