Görmemezlikten gelmeyin

12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü’nde sokağa çıkan ve eylem yapan yetkililer, dün Adalar’da mendil satarak ailesine destek olmaya çalışan Cuma’yı görmedi.

Güncel Hit: 438 / Yorum: 0 / 18 Haziran 2017 23:34
Görmemezlikten gelmeyin
-A +A



Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi Eskişehir’de de 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü sebebiyle eylem ve basın açıklaması yapıldı. Dün Adalar’da bir köprüde mendil satarken karşılaştığımız Cuma, annesi ve üç kardeşiyle Suriye’den gelmiş. Türkçesi çok iyi olmadığı için sorduğumuz sorulara güçlükle cevap veren Cuma, önce dokuz parmağını göstererek, dokuz yaşında olduğunu söylüyor ve sorularımızı biraz çekingen biraz ürkek halde yanıtlıyor Türkçesi yettiğince.
DAHA HASSAS OLUNMALI
Babasına araba çarptığı için annesiyle Eskişehir’de çadırda yaşadıklarını anlatan Cuma, evlerinde üç tane daha bebek olduğunu ve mendil sattıktan sonra çadıra kadar her akşam yürüyerek döndüğünü söylüyor. Eskişehir’e mülteci olarak gelen ailelerin çocukları ve Türkiyeli çocukların neredeyse her sokak başında bu şekilde mendil satması, dilendirilmesi birçok kişiyi vicdanen rahatsız ettiği gibi yetkililerin de bu konularda daha hassas olması gerektiğini akıllara getiriyor. MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti