HAKSIZ İHRAÇ EDİLENLER GÖREVLERİNE İADE EDİLSİN

OHAL kapsamında çıkarılan KHK’lar ile kamudan ihraç edilen kamu emekçileri için Adalar mevkiinde bir araya gelen KESK Şubeler Platformu üyeleri, arkadaşlarının haksız yere ihraç edildiklerini öne sürerek KHK’ları protesto etti. KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Faik Alkan, “Haksız ve hukuksuz yere ihraç edilenler görevlerine iade edilsin” dedi.

Güncel Hit: 337 / Yorum: 0 / 13 Mayıs 2017 19:18
HAKSIZ İHRAÇ EDİLENLER GÖREVLERİNE İADE EDİLSİN
-A +A


Adalar Mevkiinde bir araya gelen KESK Şubeler Platformu üyeleri, arkadaşlarının OHAL kapsamında çıkartılan KHK’lar ile görevden alınmasına tepki gösterdi. KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Faik Alkan, “Hükümetin, darbecilerle mücadele edeceğiz diyerek ilan ettiği OHAL ve çıkardığı KHK’lar ile haklarında somut ve hukuki hiçbir delil olmayan 1542’si üyemiz, toplam 105 bin kamu emekçisi bir gecede işsiz bırakılmış ve en temel haklarını kullanabilmeleri fiilen engellenmiştir” diye konuştu.
HÜKÜMET ACİLEN
HAREKETE GEÇMELİ
KHK’lar ile ihraç edilen üyeleri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın 66 gündür açlık grevinde olduğunu anımsatan Alkan, “Hükümet, üyelerimiz Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sağlıklı biçimde yaşamlarına devam edebilmeleri için acilen harekete geçmeli, üyelerimizin taleplerini karşılamalı, haksız ve hukuksuz ihraç edilen tüm emekçileri görevlerine iade etmelidir” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti