HALİL ÜNAL ‘YOKUM’ DEDİ

Eskişehirspor’da Halil Ünal şehirden gerekli desteği göremediği gerekçesiyle 6 Temmuz Perşembe günü yapılacak 55. Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da aday olmayacağını açıkladı.

Spor Hit: 301 / Yorum: 0 / 4 Temmuz 2017 19:04
HALİL ÜNAL ‘YOKUM’ DEDİ
-A +A

“Çağrımız sonuçsuz kaldı”
Veda sözleriyle basın toplantısına başlayan Halil Ünal, “Gazeteci arkadaşlar bu sezon kulüpte yaptığım son basın toplantısı. Son yaptığımız Genel Kurul’daki tarihi çağrı maalesef karşılık bulmadı. Zorlu süreçte bir şekilde şehrin dinamiklerinin ayağa kalkması lazımdı. Tarihi çağrı sonuçsuz kaldı. Bir an evvel takımın toplanması ve yeni sezona hazırlanması gerekiyor” dedi.
 
“Genel Kurul 6 Temmuz’da”
1 Temmuz Cumartesi günü ikinci kez ertelenen 55. Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’un tarihini açıklayan Halil Ünal, “Eskişehirspor Yönetim Kurulu olarak Seçimli Genel Kurul’un 6 Temmuz Perşembe günü saat 17.30’da Yunusemre Kültür Merkezi’nde (Merkez PTT yanı) yapılmasına karar verdik” diye konuştu.
 
“Ölü toprağı serpildi”
“Yaşadığımız süreç bizi ziyadesiyle üzmüştür” diyen Ünal, “9 Haziran tarihinde TFF Mali Genel Kurulu’nu Ankara’da gerçekleştirdik. Aynı gün öğlen sonu Eskişehir’e dönüp Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı aldık. Ancak Göztepe mağlubiyetinin ardından şehrin üzerine ölü toprağı serpildi. Bu sahipsizlik şehre hiç yakışmadı” dedi.
 
“Yeni yönetime destek oluruz”
“Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararımız maalesef olumsuz neticelendi” diyen Halil Ünal, “Zaman gittikçe daralıyor. Zaman çok değerli. 6 Temmuz Perşembe günü inşallah yeni bir yönetim oluşur ve bizlerde yanında olur gereken desteği veririz. Eskişehirspor’un mazisine yakışır bir şekilde devam edilir” ifadelerini kullandı.
 
“Çok zorlu sezon geçirdik”
Ünal, “Biz çok zorlu bir sezon geçirdik. Sezon başı yine transfer yasağı vardı. Lisans çıkartma zorlukları yaşadık ama yine de çıktık finale kadar mücadelemizi sürdürdük… Bu takıma yine en iyi hoca ve futbolcuları getirecektir. Yeniden yapılanma sürecinde keşke çağrılarımız sonuç bulsaydı. Camiamız şunu bilmeli dışarıdan elimizden geleni yapacağız” dedi.
 
“Altyapıda 174 futbolcu var”
Transfer yasağının kalkmadığı halinde güçlü bir altyapılarının olduğunu belirten Ünal, “Altyapımızda 174 tane değerli futbolcumuz var. Altyapıdan değerli isimlerimiz yetişti. U-16 takımızdan çok sayıda futbolcuyu Süper Lig takımları istiyor. Transfer yasağı kalkmazsa altyapımız var” ifadelerini kullandı.
 
“Çabuk davranmalılar”
Ünal, “Aykut Akgün haber bekliyor. Felix, Akaminko ve Mevlüt’ümüz var. Dorukhan gibi birçok takımı peşinden koşturan futbolcu kadromuzda. Bilal Aziz, Hürriyet, Semih ve Ofoedu ile 1 yıllık sözleşme imzalamıştık. Yeni sezon için bizden haber bekliyorlar. İnşallah yeni gelecek arkadaşlarımız çabuk davranırlar da bu isimleri kaybetmezler” diye konuştu.
 
“Bizi başkan seçtiler”
“TFF 1. Ligi’nde Kulüpler Birliğini kurduk” diyen Ünal, “Bize güvenip bizi başkan seçtiler. Onlara da teşekkür ediyorum. Bu lige ciddi ekonomik destekler bulduk. Ligin isim hakkı için 15 milyon TL tüm kulüpler olarak alacağımız var. Ligimizden 3 takım Süper Lig’e çıktı. Onlara başarılar diliyorum. Ayrıca 3 takım da 2. Lig’e düştü” şeklinde konuştu.
 
“Söz veriyorum”
“6 Temmuz’da yapılacak Genel Kurul’da salonda olmayacağım” diyen Ünal, “Son çağrılarım hiç olumlu karşılanmadı. Dönülmedi. Ama yeni yönetimin maddi manevi yanında olacağım.
FIFA, UEFA ve UÇK’da dosyalarımız var. Hukuki süreç devam ediyor. Benden yardım istenirse buna her zaman hazırım. Kamuoyu önünde söz veriyorum” diye konuştu.
 
Divan’a teşekkür etti
“Veda konuşmaları zordur” diyen Ünal, Diriliş sezonunda yanımızda olan basın mensuplarına, taraftarlarımıza, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza ve personelimize sonsuz teşekkür ederim. Kulübün bu zor sürecinde Divan Kurulu başkanımız Aydın Begiter’e ve Kaya Bilge, Süleyman Ekşi, İsmet Ertuğrul ile Ferit Alp Doğan’a teşekkür ederim” dedi.
 
“Hakkınızı helal edin”
Teşekkür konuşmasına devam eden Ünal, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetimine bize vermiş oldukları her türlü desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Kıymetli hocamız Fatih Terim’e süreçte bana olduğu desteğe, vermiş olduğu milli maçlara teşekkürler. Hakkınızı helal edin, bizden yana helal olsun” sözleriyle veda etti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
ÖZGÜRLÜĞE IŞİD ENGELİ

ÖZGÜRLÜĞE IŞİD ENGELİ

00:29 7 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti