Hamamyolu’na kredi onayı

Odunpazarı Belediyesi’nin yapmış olduğu Hamamyolu Projesi için İller Bankası’ndan ilave 5 milyon 270 bin lira kredi çekilmesine karar verildi.

Güncel Hit: 226 / Yorum: 0 / 6 Haziran 2017 18:57
Hamamyolu’na kredi onayı
-A +A


Odunpazarı Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı Kazım Kurt başkanlığında gerçekleşti. Hamamyolu Projesi için İller Bankası’ndan ilave ek kredi çekimi maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında Kazım Kurt’a yetki verilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.
KÖTÜ YAPIYA KATILMAK İSTEMİYORUZ
AK Partili ve MHP’li meclis üyelerinin ret oyu verdiği kredi çekimi ile ilgili madde hakkında konuşan AK Parti Meclis Üyesi Ahmet Yapıcı, “Burası Eskişehir’in 50 - 60 yıldır emeklilerin, gençlerin, çocukların vakit geçirdiği bir alandı. Ama bu proje ile farklı bir noktaya geldi. Bizim kanaatimize göre yeşil alan kaldırılıp, beton dökülüp üzerine de tahta çakılıyor. Bunun dışında da saksılarda çiçekler olacak. Malum benim iş yerim orada olduğu için bugün birkaç esnafla görüşüp Hamamyolu Projesi’ni nasıl bulduklarını sordum. ‘Ankara - İzmir otobanı buradan geçiyor da bizim mi haberimiz yok’ diye espiri yaptılar. Dolayısıyla iyi bir proje olmadığı kanaatindeyiz. Başlangıçta 10 milyonluk krediye ‘Evet’ dedik ama iyi bir şey yapılacağını tahmin ediyorduk. Ama şuan ne biz ne esnaf ne de Eskişehirliler memnun değil. Biz bu kötü yapıya katılmak istemiyoruz ve ret veriyoruz” dedi.
ESKİŞEHİR’E YAKIŞAN BİR PROJE
Yapıcı’dan sonra konuşan Başkan Kurt ise, projenin Eskişehir’e yakışan bir çalışma olduğunu söyleyerek, “Bunu bu saatten sonra anlatabilmemizin imkânı yok. Eskişehirlilere yakışır bir proje olacak ve bitince daha çok insanın vakit geçirebileceği bir alan haline gelecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti