Hangisi doğru?

Orman ve Su işleri Bakanlığı ile DSİ Bölge Müdürlüğünün Şehri-i Derya Parkı ile ilgili yaptığı açıklamalar soru işaretlerine neden oldu.

Güncel Hit: 126 / Yorum: 0 / 17 Temmuz 2017 23:42
Hangisi doğru?
-A +A

BAHANE DOLU
AÇIKLAMA
Bakanlıktan yapılan açıklamada, sanki belediyenin, Orman Bölge Müdürlüğünün orman yangınlarında su almasını engellenmiyormuş gibi bahane sürülmesi ise dikkat çekti. Açıklamada, haberlere konu olan Kanlıpınar Göletinin, Eskişehir'in Odunpazarı ilçesinde DSİ Genel Müdürlüğü tarafından 1978 yılında sulama ve taşkın koruma maksadıyla inşa edildiği, ancak; Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi bu alana kurulması üzerine Kanlıpınar Göletinin rekreasyon maksatlı hizmet verdiği belirtildi. Bu göletin yerleşim yerlerine yakın olmasından dolayı etrafının rekreasyon maksatlı kullanılması gayesiyle işletmesinin Odunpazarı Belediyesine 5 (beş) yıllığına devredildiği anlatılan açıklamada, "Ülkemizde meydana gelen orman yangınlarında helikopterlerin etkili kullanımını sağlamak ve yangına müdahale sürelerini kısaltmak için ormanlık alanlardan su temini maksadıyla bu depolama alanları Orman Genel Müdürlüğü’nün istifadesine sunulmuştur. Bu çerçevede DSİ tarafından inşa edilen bütün baraj ve göletlerde Orman Genel Müdürlüğü orman yangınlarını söndürme maksadıyla su almaktadır. Orman ve Su İşleri Bakanlığı orman yangınlarında ihtiyaç olması halinde kolay bir şekilde buradan su alınması maksadıyla Kanlıpınar Göleti’nin işletmesini bizzat kendisi yapacaktır. Rekreasyon maksadıyla başta Odunpazarı Belediyesi olmak üzere bütün Eskişehirli vatandaşlarımızın etkin istifade etmeleri için her türlü hizmet sağlanacaktır" denildi.

POLİTİK
YAKLAŞIM YOK
Açıklamada, haberlerde iddia edildiği gibi politik bir yaklaşım sergilenmesi söz konusu olmadığı belirtilerek şöyle denildi: “2014 yılındaki belediye seçimlerinden sonra sözleşme devam ettirilmiştir. Gölet ile mütemmim cüz olan rekreasyon alanı bir bütün halinde işletilecek, Şehr-i Derya Parkı bundan sonra da Eskişehirlilere en iyi şekilde hizmet vermeye devam edecektir.” İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti