Hasırca Kampı hizmete açılıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türk Kızılayı Derneği arasında yapılan protokol kapsamında hizmet verecek Kızılay Eskişehir Hasırca Gençlik Kampı’nda sona yaklaşıldı. Hasırca Kampı, Ağustos ayında hizmet vermeye başlayacak.

Spor Hit: 371 / Yorum: 0 / 12 Temmuz 2017 17:03
Hasırca Kampı hizmete açılıyor
-A +A

İmkanlar geniş
Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Hüseyin Aksoy ve Türk Kızılayı Derneği Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin Hasırca Gençlik Kampı’nda basın toplantısı düzenleyerek kampın son durumu ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kampta 400 kişilik konferans salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, spor alanları, paintball, atıcılık, doğa yürüyüşleri gibi imkanlar bulunuyor. Hasırca Kampı Ağustos ayında hizmete açılacak.

Ayda bin kişi kullanacak
Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy Hasırca Gençlik Kampı'nın modernize edilmiş tesisleriyle güzel bir merkez olduğunu vurguladı. Aksoy, “Ağustos ayı içerisinde Türkiye'nin farklı illerinden yaklaşık bin öğrencinin kampa gelip, Eskişehir'in tarihi ve kültürel değerleri ile mekanlarını tanıyacağı bir etkinlik yapacağız. Merkezde konaklama mekanlarını yanı sıra 400 kişilik konferans salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, spor alanları, paintball, atıcılık, doğa yürüyüşleri gibi imkanlarını bulunuyor. Merkezi engellilerin rahatlıkla kullanabileceği şekilde düzenledik. Merkezimizi ayda ortalama bin kişi kullanacak” dedi.

4 milyon TL ödenek ayrıldı
Hasırca Kampındaki tüm masraf bakanlık tarafından karşılanacağını vurgulayan Hüseyin Aksoy, şöyle konuştu: “Türk Kızılayı’na ait 100 dönümlük bir arazi içerisinde sayın başkanımızın gayretleriyle 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansından da ayrılan ödenekler ve Kızılay ödenekleriyle yapılmış yeni binalar ve tesisleriyle güzel bir kamp merkezi hali ne geldi. Bütün masraflar bizim bütçemizle karşılanacak. Buradaki masraftar için bakanlığımız yaklaşık 4 milyon TL ödenek ayırdı. Çalışmalarımıza başladık. Bir aydır eksikleri gidermeye çalışıyoruz.”

Türkiye’ye hizmet verecek
“Burayı hiçbir şekilde Kızılay’ın elinden alma farklı amaçlarla kullanma gibi bir amacımız yok” diyen Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy sözlerine şöyle devam etti; “Bu tesisin yapılması için Başkanımız Yüksel Bey’in emekleri var. Biz de tesisin açılışı için elimizden gelen gayreti veriyoruz. Sonuçta bu tesisler Eskişehir’in malı. Biz olsak da olmasak da burası Eskişehir’e ve Türkiye’ye hizmet verecek. Birlikte çalışmalarımız aksamadan devam edecek.

Dönüşümlü kullanılacak
“Burayı Kızılay ve Spor İl Müdürlüğü ortak kullanacak. Her mevsimde 1 ay Kızılay kullanacak, 2 ay ise il müdürlüğü kullanacak. Aylar ortaklaşa ayarlanabilecek. Burasının hiç boş kalmasını istemiyoruz. Yol sorunu da giderilecek. Tüm masraflar bize ait. Maksat hizmet aksamadan yürütülsün. Çevre düzenlemeleri devam ediyor. Büyük bir alan 100 dönümlük bir arazi En son asfaltı atıp yol kavşağına kadar tamamlayıp çıkacak sorumlu firma. 10-15 gün içerisinde hepsi tamamlanacak.”

Kızılaycılık kültürü aşılanacak
Türk Kızılayı Derneği Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin ise söz konusu kampın 4 mevsim boyunca iki kurum tarafından kullanılmasının protokolle düzenlendiğini belirterek, şöyle konuştu; “Burasını 4 mevsim iki kurumun da kullanacağı bir şekilde ayarlandı. Kızılay Gençlik Kampı’nın bundan sonra yapılacak bütün masraflarını sayın il müdürümüzün sayesinde Gençlik Spor Bakanlığı üstlenmiştir. Bakanlığa ait Türkiye’de bulunan kamplarda bundan sonra yapılacak yıllık etkinlik takvimlerinde Kızılay programları eklenerek daha fazla gence Kızılaycılık kültürünü aşılamış olacağız. Kampın adı değişmeyecek, Kızılay Eskişehir Hazırca Gençlik Kampı olarak kalacak.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti