HELALLEŞİRSE EYVALLAH DERİZ

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan, “Kiracılar ve hak sahipleri ile uzlaşırlarsa, biz AK Parti olarak onaylarız. Vatandaş ‘tamam’ derse onlarla helalleşirse biz ‘eyvallah’ deriz” ifadelerini kullandı.

Güncel Hit: 446 / Yorum: 0 / 6 Şubat 2017 23:59
HELALLEŞİRSE EYVALLAH DERİZ
-A +A


 
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’, ‘Küçük Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’ hakkında Sonhaber’e açıklamalarda bulunmuş ve projeye ‘hayır’ diyeceklerini belirten AKP’li meclis üyelerine seslenmişti. Gazeteniz Sonhaber’e konuşan AKP Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan Kazım Kurt’a cevap verdi.
Doğan, “Yaklaşık bir yıl önce Odunpazarı Belediye Başkanı boş bir planı Ak Partili meclis üyelerinin önüne getirdi. Bomboş bir plandı. O gün bu işin yanlış olduğunu, projenin içinin doldurulması gerektiğini, video ve görsellerinin hazırlanması gerektiğini, maketinin hazırlanıp milletin önüne getirilmesi gerektiğini söyledik. O ise buna rağmen ortalığı ayağa kaldırdı, ‘Ak Partililer beni engelliyor. Ben yoksa çok güzel işler yapacağım’ dedi. Bizde, ‘Ne yapacaksan getir ve milletin, muhataplarının önüne koy’ dedik. Şimdi bizim dediğimize geldi. Bizi o günlerde eleştiren Kazım Kurt, ‘engelliyorlar’ diye Ak Partilileri sağda solda şikayet eden Kazım Kurt, bugün bizim dediğimiz doğruya geldi. Bugün geldiği noktada ortaya bir proje koymuştur, üzerine tartışılacaktır, görülecektir, ne verecek, ne vermeyecek bunlara bakılacaktır. En önemlisi oradaki hem kiracıların hem de mal sahiplerinin memnun olacağı bir proje ortaya çıktığı takdirde AK Partililer bu projeyi onaylayacaktır” dedi.
Küçük Sanayi Sitesi esnafının ve hak sahiplerinin durumunu önemsediklerini ifade eden Doğan, “AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı olarak projeyi önemsiyorum, çevre mahallelerin de gelişimi açısından önemli bir proje olarak görüyoruz. Projenin şartlarını daha konuşmadık. Sadece videoyu izledik ve maketi gördük. Evet, görsel olarak yapılan şeyler var. Bunları vatandaşlarımız, oradaki hemşerilerimiz değerlendirecek. Masaya oturduklarında da vatandaşın beklentilerini karşılarlarsa ve vatandaşımız ‘Biz bu projeye onay veriyoruz. Bizim buradaki hakkımızı size teslim ediyoruz, tamam’ derse biz o anda projeye onay veririz. Vatandaşımızla nasıl uzlaşılacak, vatandaşımıza ne verilecek, bunların hepsini konuşup tartışacağız. Zaten ilerleyen süreçte bunlar gündeme gelecek. Vatandaşımızla görüşmeye başladıklarında tekliflerini ve hak sahiplerinin taleplerini göreceğiz. Bu minvalde kiracılarımızın da mal sahiplerimizin de memnun olduğu takdirde biz AK Parti olarak gereğini yapacağız ve onaylayacağız. Herkes mutlu olduktan sonra bu projeyi onaylamak bizim de en büyük mutluluğumuz olacaktır. Vatandaş ‘tamam’ derse biz de ‘eyvallah’ deriz” ifadelerini kullandı.
MEMNUN EDEN PROJELER İSTİYORUZ
Hem kiracı hem de mal sahiplerinin memnun olacağı bir projenin ortaya çıkması durumunda AKP’nin projeye onay vereceğini ifade eden Volkan Doğan kaygılarını da aktardı. Doğan, “Daha önce defalarca açıklamıştık. Küçük Sanayi Çarşısı’nda 20 bine yakın insan ekmek yiyor. O insanların geleceği ile ilgili, bir dükkanın taşınma bedeli, bir kiracının kaybedeceği müşteri, orada işsiz kalabilecek binler var. Oradan çıkacak rant ise bunu giderebilecek düzeyde. Bu rant oradaki kiracı ve mülk sahibine doğru şekilde dağıtılırsa, tekrar söylüyorum biz ‘evet’ deriz. Biz tartışılan projeler de istemiyoruz aslında. Milletin memnun olduğu projeler istiyoruz. Ama Odunpazarı Belediyesi ne hikmetse yaptığı her icraatta ortalık ayağa kalkıyor ve herkes rahatsız. Çünkü milletin hassasiyetlerini gözetmeden proje yapıyorlar, bu hassasiyetleri göz ardı ediyorlar. Biz yaptık oldu mantığı ile ilerliyorlar, Hamamyolu’nda bunu gördük. Aslında Küçük Sanayi’de de bunu gördük ama şimdi bizim dediğimize geldiler. Bizim yaptığımız muhalefetin de ne kadar doğru ve gerçekçi olduğunu kamuoyu bir kez daha gördü. Ancak Odunpazarı Belediyesi üç sene kaybetti, belediye başkanı üç sene sonunda bizim dediğimize gelebildi. Keşke en başında bizim söylediklerimizi yapsaydı, bu sürede çok mesafe kat edilmişti” şeklinde konuştu.
Güray ATEŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti