HERKESE LAZIM OLABİLİR

Vali Özdemir Çakacak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Kızılay Kan Alma Merkezi’nde kan verdi. Kan vermeden önce vatandaşlara çağrıda bulunan Vali Çakacak, “Burada verilen kanlar zor durumda olan insanların ihtiyaçlarını gideriyor. Bir gün herkese lazım olabilir” dedi.

Güncel Hit: 125 / Yorum: 0 / 13 Temmuz 2017 16:16
HERKESE LAZIM OLABİLİR
-A +A


15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği personelinin yanı sıra Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Mumcu ve Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Erkan Ergen de katıldı.
KAN VERMEDE DUYARLI OLALIM
Türk Kızılayı Adalar Kan Alma Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Çakacak, kan vermenin önemli bir görev olduğunu hatırlatan Çakacak, “Bu günün önemini hepimiz biliyoruz. Ülkeyi bölmek, parçalamak, insanlarımızı birbirine düşürmek için bir darbe girişiminde bulunuldu. Ama milletimiz demokrasisine, vatanına, bayrağına sahip çıktı. Bu kapsamda çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Sağlık Müdürlüğümüz vatandaşlara kan bağışını özendirmek amacıyla tüm kurum personeline kan bağışına davet etmişler. Bu vesile ile bütün vatandaşlarımıza da kan vermenin çok önemli bir görev olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Çünkü burada verilen kanlar zor durumda olan insanların ihtiyaçlarını gideriyor. Bir gün herkese lazım olabilir” dedi.
ÖRNEK DAVRANIŞ
Çakacak'a kan bağışıyla ilgili bilgi veren Türk Kızılayı Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Erkan Ergen ise, 4 ilin sorumluluğunun kendilerinde olduğunu belirtti. Ergen, “Bu 4 ilin hem kan bağışı faaliyetlerini hem de 4 ildeki hastaların kan ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlüyüz. Her gün hastanelerimize ihtiyaç sahiplerine bağışları götürüyoruz. 15 Temmuz dolayısıyla hassasiyeti yüksek bir kampanya düzenlendi. Şu an vatandaşlarımız kan bağışlarını gerçekleştiriyorlar”şeklinde konuştu.
Vali Özdemir Çakacak ve İl Sağlık Müdürü Mumcu'nun ardından vatandaşlar ve personeller de kan bağışında bulundu. ESRA ÜNLÜ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti