Hortumla serinliyorlar

Odunpazarı Belediyesine bağlı Hayvan Sağlık Merkezinde barınan hayvanların, aşırı sıcaklara karşı gün içerisinde defalarca hortumlarla ıslatılıp serinlemeleri sağlanıyor.

Güncel Hit: 97 / Yorum: 0 / 5 Temmuz 2017 15:48
Hortumla serinliyorlar
-A +A


Termometrelerin 40 derecenin üzerini gösterdiği Eskişehir’de, sıcak hava hayvanları da etkiliyor. Havaların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği günlerde ise Hayvan Sağlığı Merkezindeki sıcaktan bunalan hayvanlar için günde defalarca sulama yapılıyor. Hayvanların kaldığı zeminler sürekli ıslatılarak sıcaktan etkilenmemeleri sağlanıyor. Sık sık tekrarlanan bu işlemin yanı sıra, su kapları da sürekli soğuk su ile yenileniyor.
Odunpazarı Belediyesi Hayvan Sağlık Merkezi Barınak Veteriner Hekimi Serap Yavuz, Hayvan Sağlığı Merkezinin konum olarak şehir dışında ve daha serin olmasına rağmen hayvanların bu sıcaklıklara dayanabilmesinin çok zor olduğunu belirterek, sık sık onların bulunduğu alanların zeminleri ıslatılarak serinletmeye özen gösterdiklerini ifade etti. Sıcaklardan bunalan hayvanların korunması için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Yavuz, “Özellikle hayvanların serinlemesi için sık sık sularını tazeliyoruz, serin sular koyuyoruz. Öğle saatlerinde, kafesteki hayvanları serinletmek için ıslatıyoruz. Yavruların olduğu bölümde küçük bir havuzumuz var. İsteyen yavrularımız, kendileri de akan suda serinleyebiliyor. Bizim de zaman zaman serinlemek amacıyla suyun altına girdiğimiz gibi” dedi. İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
ÖZGÜRLÜĞE IŞİD ENGELİ

ÖZGÜRLÜĞE IŞİD ENGELİ

00:29 7 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti