İftar yemeklerine kaç lira harcadılar?

Güncel Hit: 538 / Yorum: 0 / 28 Haziran 2017 16:52
İftar yemeklerine kaç lira harcadılar?
-A +A


 
Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Sekreteri Osman Yılmaz belediyelerin iftar eğlencelerini eleştirdi. Yılmaz iftar yemeği adı altında belediyeler 'bütçelerinden kaç lira harcadılar?' diye sordu.
 
BBP İl Sekreteri Osman Yılmaz belediyelerin iftar eğlencelerini eleştirdi. Sivrihisar Belediyesi'ni de hedef alan açıklamalarda bulunan Yılmaz, eski stadyumda düzenlenen iftar yemeği ve temmuz ayında yapılacak olan Uluslararası Nasreddin Hoca Şenlikleri için belediye kasasından ne kadar çıktığını sordu. Bazı belediyelerin iftar programlarını şatafata çevirdiğini aktaran Yılmaz, "Bazı belediyelerin yardımlaşma ve ibadet ayı olarak bu mübarek ramazanı israf, şatafat ve eğlenceye çevirdikleri iftar yemeklerinden sonra konserler vererek yüksek meblağların halka hizmet için harcanması gerekirken sanatçılara ve protokol yemeklerini harcandığını gördük" dedi.
BU PARALARIN KAÇ LİRASI
SANATÇILARA ÖDENMİŞTİR?
Yılmaz, eski stadyumda iftar programı düzenleyen Sivrihisar Belediyesi'ni de hedef alarak şunları söyledi: "Hele hele bazı belediyelerin kendi bölgesi dışına çıkarak o bölgeye hizmet için gönderilen  bütçeyi tamamen gösteriş ve reklam için Eskişehir'de statlarda binlerce kişiyi ağırlamak için harcanması biraz  ilgimizi ve tepkimizi çekmiştir. Buradan soruyoruz, bu sene iftar yemeği adı altında belediye bütçelerinden kaç para harcanmıştır? Bu paraların kaç lirası sanatçılara ödenmiştir. Belediye başkanlarının tamamından bize değil vekalet aldığı  seçmenine açıklama yapmaya davet ediyoruz."
NASRETTİN HOCA'NIN ÖZÜNE UYGUN DEĞİL
1-2 Temmuz'da Sivrihisar'da yapılacak olan Uluslararası Nasreddin Hoca Şenlikleri için davet edilen sanatçılara yüksel bedel ödendiğini söyleyen Yılmaz, "Nasrettin Hoca şenlikleri anlamına ve özüne uygun yapılmalıdır. Fakat hazırlanan program Nasrettin Hoca'nın ruhuna uygun olmayan yüksek bütçelerle hazırlanmış ve sanatçıların katılacağı konser programı ile kutlanmaktadır. Bu sanatçılara ayırdığınız bütçe ne kadardır?" diye konuştu. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
ÖZGÜRLÜĞE IŞİD ENGELİ

ÖZGÜRLÜĞE IŞİD ENGELİ

00:29 7 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti