İKİ EVLADIMIZ YAKILDI MI?

CHP İl Başkanı Sinan Özkar düzenledikleri pazar toplantısında hükümetin Suriye politikasını sert bir dille eleştirerek, ülkenin bataklığa sürüklendiğini söyledi.

Güncel Hit: 269 / Yorum: 0 / 25 Aralık 2016 23:57
İKİ EVLADIMIZ YAKILDI MI?
-A +A


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il binasında gerçekleşen pazar toplantısına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, CHP Odunpazarı Kadın Kolları Başkanı Sibel Yeşildal, CHP Gençlik Kolları Başkanı Deniz Demirbilek ve birçok partili katıldı. Sözlerine hükümetin Suriye politikasını eleştirerek başlayan Sinan Özkar, “Hükümet Suriye’de bulunma gerekçesini açıklamaya çalışıyor. İlk söyledikleri şeyle şuan söyledikleri şey çok farklı. Suriye rejimini yıkıp Emevi Camii’nde namaz kılacağız derken şimdi döndüler diyorlar ki, biz Suriye’ye güvenlikli bölge oluşturmak için girdik, Suriye rejimiyle işimiz yok. Daha yeni Suriye yönetimini ortadan kaldırıp, gerçek sahiplerine teslim edeceğiz diyenler bir anda Rusya’dan gelen bir telefonla bizim hiç yönetimle filan alakamız yok. Biz orada terörist gruplarla mücadele ediyoruz diyorlar” dedi.Birçok internet sitesinde IŞİD terör örgütünün iki Türk askerini yaktığı iddialarına da değinen Başkan Özkar, hükümetin artık bu konuyla ilgili bir açıklama yapması gerektiğini belirtti. Hükümete, İç İşleri Bakanlığı’na, Dış İşleri Bakanlığı’na, Milli Savunma Bakanlığı’na CHP’li Özgür Özel tarafından soru önergesi sunulduğunu söyleyen Özkar, “Hükümetten hala bununla ilgili bir açıklama yok. Verilen tek cevap: video paylaşım sitelerine erişimi yasaklamak ve sansür getirmek. Eğer sen devletsen açıklama yapmak zorundasın. O iki evladımız yakıldı mı yakılmadı mı?” diyerek iki Türk askerinin akıbeti hakkında sessiz kalınmaması gerektiğini ifade etti.
KURT: BİRBİRİMİZLE UĞRAŞMAYALIM
Özkar’dan sonra konuşan Kazım Kurt, “Söz konusu anayasaya evet dersek Türkiye Cumhuriyeti’nin ruhuna Fatiha demek zorundayız. Başkanlık, anayasa değişikliği bunlar Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’i yok etme amaçlı yapılan girişimlerdir” dedi. “CHP’liler birbirimizle uğraşmaktan vazgeçip anayasa referandumu öncesi kenetlenip birlikte çalışılmalı” diyen Başkan Kurt, “Türkiye halkına güveniyorum. Eskişehir’de doğru işlerin yapılacağını biliyorum. Tüm demokratları bir araya getirmek CHP’nin görevi olmalıdır. Ama bir tane CHP’li bir şey dediğinde hemen hatasını bulup üzerine gitmeyelim. Sahip çıkalım. Kendi kendimizle uğraşmaktan vazgeçmeliyiz. Halkımıza doğru şekilde anlatmalıyız. Bu halkın bu anayasaya hayır diyeceğine inanıyorum” dedi.
ÇAKICIER: TÜM CHP’LİLER KATILMALI
Başkan Kurt’tan sonra söz alan Erdal Çakıcıer ise CHP’nin pazar toplantılarında tüm CHP’lileri görmek istediğine dikkat çekti. Çakıcıer, “Biz burada Tepebaşı ilçe başkanını da belediye başkanlarımızı da görmek istiyoruz. Üç milletvekilimizden hiç olmazsa bir tanesini burada görmek istiyoruz. Parlamentoda yapılan çalışmaları gelişmeleri vekillerimiz aracı ile Eskişehir’e ve partililerimize duyurulmasını istiyoruz. İl başkanı ve yönetiminin bu konuda gayret göstermesini istiyoruz. Eğer duyarlıysak, bu şehirde yöneticiysek ve birlikte olmak istiyorsak, birbirimizin hatalarını tolere ederek birlikte olmalıyız. Kendi hırslarımıza yenik düşerek savrulamayız. Yönetici isen CHP’yi temsil ediyorsan böyle bir tavır takılamaz” dedi. HM
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
İsim çok aday yok!

İsim çok aday yok!

19:34 10 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti