İLK KAZMA VURULDU

Hamamyolu’nun çehresini değiştirecek olan Hamamyolu Projesi için ilk kazma vuruldu. 8 etapta tamamlanacak projenin 1’inci etabında çalışmalar başladı.

Güncel Hit: 521 / Yorum: 0 / 25 Aralık 2016 23:59
-A +A


Hamamyoluna gençleri de çekebilmek için Odunpazarı Belediyesi tarafından hazırlatılan ‘Hamamyolu Projesi’ start verdi. Projeyi hayata geçirecek olan firma, Hamamyolu’nda ilk olarak hazırlıklarını tamamladı. Hazırlıkların tamamlanması ardından 8 etapta bitirilecek olan projenin ilk etabına başlandı. Bu kapsamda Hamamyolu’nun girişinden başlayan çalışmalar İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi’ne kadar uzanıyor.
YENİ HAMAMYOLU’NDA NELER OLACAK?
Sadece yayaların kullanımına açık olan Hamamyolu Caddesi'nde tasarlanan projede tasarım elemanları olarak, ahşap malzemeden zemin ve peyzaj mobilyaları, bitkisel elemanlar ve su öğelerine yer verilerek bununla birlikte Odunpazarı'ndan Porsuk Nehri'ne kadar uzanan yeşil bir yaya aksı oluşturulmak isteniyor. Üç boyuta çıkılarak yaratılan kentsel platform, yayaların sadece yatayda değil; üst geçitler, alt geçitler, rampalar ve zemin altı bahçeler ile düşeyde de hareket etmelerini sağlayarak kent dokusuna dair farklı bir deneyim edinmelerini amaçlıyor. Proje, belirli temalara dayanan 9 ana bölümden oluşuyor: Alaaddin Parkı, Cam Sergi Alanı, Güvercin Alanı, Kafe-Oturma Alanı, Ziya Paşa Caddesi Üst Geçiti ve Hamamyolu Sergi Köprüsü, Çocuk Oyun ve Sergi Alanı, Oturma Alanı, Buhar Havuzu Alanı ve Sarmaşık Altı Geçiş Alanı. Bütün bu bölümler birbirlerine alanın tam orta aksından 1,5 km uzunluğunda kesintisiz cam paledyen bir yüzeyle bağlanacak. ESRA ÜNLÜ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
İsim çok aday yok!

İsim çok aday yok!

19:34 10 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti