İLK KAZMA VURULDU

Hamamyolu’nun çehresini değiştirecek olan Hamamyolu Projesi için ilk kazma vuruldu. 8 etapta tamamlanacak projenin 1’inci etabında çalışmalar başladı.

Güncel Hit: 420 / Yorum: 0 / 25 Aralık 2016 23:59
-A +A


Hamamyoluna gençleri de çekebilmek için Odunpazarı Belediyesi tarafından hazırlatılan ‘Hamamyolu Projesi’ start verdi. Projeyi hayata geçirecek olan firma, Hamamyolu’nda ilk olarak hazırlıklarını tamamladı. Hazırlıkların tamamlanması ardından 8 etapta bitirilecek olan projenin ilk etabına başlandı. Bu kapsamda Hamamyolu’nun girişinden başlayan çalışmalar İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi’ne kadar uzanıyor.
YENİ HAMAMYOLU’NDA NELER OLACAK?
Sadece yayaların kullanımına açık olan Hamamyolu Caddesi'nde tasarlanan projede tasarım elemanları olarak, ahşap malzemeden zemin ve peyzaj mobilyaları, bitkisel elemanlar ve su öğelerine yer verilerek bununla birlikte Odunpazarı'ndan Porsuk Nehri'ne kadar uzanan yeşil bir yaya aksı oluşturulmak isteniyor. Üç boyuta çıkılarak yaratılan kentsel platform, yayaların sadece yatayda değil; üst geçitler, alt geçitler, rampalar ve zemin altı bahçeler ile düşeyde de hareket etmelerini sağlayarak kent dokusuna dair farklı bir deneyim edinmelerini amaçlıyor. Proje, belirli temalara dayanan 9 ana bölümden oluşuyor: Alaaddin Parkı, Cam Sergi Alanı, Güvercin Alanı, Kafe-Oturma Alanı, Ziya Paşa Caddesi Üst Geçiti ve Hamamyolu Sergi Köprüsü, Çocuk Oyun ve Sergi Alanı, Oturma Alanı, Buhar Havuzu Alanı ve Sarmaşık Altı Geçiş Alanı. Bütün bu bölümler birbirlerine alanın tam orta aksından 1,5 km uzunluğunda kesintisiz cam paledyen bir yüzeyle bağlanacak. ESRA ÜNLÜ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Güncel
En iyi yanıt ‘Hayır’

En iyi yanıt ‘Hayır’

20:05 - 19 Şubat 2017
Güncel
TAŞERON İŞÇİLER NEFES ALACAK

TAŞERON İŞÇİLER NEFES ALACAK

23:03 - 19 Şubat 2017
Güncel
Açlığa, yoksulluğa ‘Hayır’

Açlığa, yoksulluğa ‘Hayır’

15:03 - 19 Şubat 2017
Güncel
‘İş gücü açığını kapatamıyoruz’

‘İş gücü açığını…

23:27 - 19 Şubat 2017
Güncel
Winterfell açılışını gerçekleştirdi

Winterfell açılışını…

16:55 - 19 Şubat 2017
Güncel
AKŞENER GELİYOR

AKŞENER GELİYOR

20:55 - 19 Şubat 2017
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...