İnsanlar doğala dönüyor

Güncel Hit: 208 / Yorum: 0 / 14 Şubat 2017 16:21
İnsanlar doğala dönüyor
-A +A


32 yıldır Kızılcıklı Caddesinde yorgancılık dükkânı olan Hidayet Aydın ve eşi Erol Aydın, yorgancılık mesleğini icra eden insanların bitme tehlikesiyle karşı karşıya olmasına rağmen, vatandaşların artık organiğe dönüş yaptığını ve ilgiden memnun olduklarını söyledi.
32 yıldır Kızılcıklı Caddesinde küçük bir yorgancılık dükkânı işleten Hidayet Aydın, eşi ve iki kaynıyla yorgan dikiyor. Doğal yün ve pamuktan yorgan, yastık, şilte, yatak örtüsü yapan Aydın, mesleği icra eden insanların azaldığından dert yandı. “Beş on sene sonra bu mesleği yapan kimse kalmayacak” diyen Aydın, “Kazancımız düşük. Ama sanatımızı icra ediyoruz. Anne baba mesleği. Ben İstanbul’da annemden öğrendim bu mesleği” dedi.
DOĞAL YÜN STRESİ DE ALIYOR
Yorganları organik yün ve pamuktan yaptıklarını ve çok sağlıklı olduğunu anlatan Aydın, “Beş on yıl sonra yorgancılık mesleğini yapacak insan kalmayacak. Fakat son dönemde insanlarda pamuğa, yüne bir dönüş var. Müşterilerimiz son günlerde arttı. Yeni bir yorganı 100 – 200 lira arasında yapıyoruz. Yastığı 50 – 60 liraya yapıyoruz. Bazen tamir için getirilen yorganları da yarı fiyatına onarıyoruz” dedi. Hazır satılan ve elyaf yorganların poşetlerden yapıldığını da anlatan Aydın, bu yorganların sağlığa zararlı olduğunu vurguladı. Yün ve pamuğun stresi aldığını belirten Aydın, en sağlıklı uykunun doğal yün ve pamuktan olan yastık - yorganla olacağını belitti.  MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti