İNSANLAR GÜVEN İSTİYOR

Güncel Hit: 152 / Yorum: 0 / 31 Ocak 2017 23:42
İNSANLAR GÜVEN İSTİYOR
-A +A


Tepebaşı Belediyesi’nin Kent & Kültür söyleşileri devam ediyor. Şair Haydar Ergülen’in koordinatörlüğünde gerçekleşen söyleşilerin bu ayki konuğu Karikatürist ve Yazar Metin Üstündağ oldu. Üstündağ, insanların ideoloji değil güven ve güvenilir kişi arayışında olduklarını belirtti.
Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi’nde yer alan Oktay Ekinci Sahnesi’nde gerçekleştirilen söyleşiye Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra çok sayıda mizah sever katıldı. Keyifli bir havada gerçekleşen söyleşinin başında konuşan Başkan Ataç; “Hep şunu söylerim, “İnsanları güldüren en makbul insandır.” Özellikle siyasi liderlerin mizah yetenekleri olsa, insanları güldürerek ikna etse, kavga etmeden güldürerek bu işi yapabilse çok iyi olurdu. Siyasette de mizahın önemi çok büyük. Bizim siyasi mizahımız belki çok az ülkede olabilecek kadar iyi. Ama bu yok edilme çabası içinde. Önümüzde bir referandum var. Burada klasik şeyler söylenmemesi lazım, yöntemlerden biri de mizah olabilir” ifadelerini kullandı.
Söyleşide konuşan Türk mizahının usta ismi Karikatürist Yazar Metin Üstündağ, şiirden, aşka, siyasetten, mizaha kadar pek çok konuda görüşlerini aktardı. Son dönemdeki ülke siyasetine de değinen Üstündağ, insanların ideoloji değil güven ve güvenilir kişi arayışında olduklarını kaydetti. Usta mizahçı; “İnsanlar ideoloji değil, güven istiyorlar. Özel hayatlarında da parti hayatlarında ya da iş hayatlarında da istiyorlar. Sağcılık solculuk bitti. İdeoloji bitti psikoloji başladı ve hükümet bunu çok iyi yapabiliyor. Kullandıkları argümanlar bir dönem sol kesimin kullandığı, özellikle Bülent Ecevit döneminde yükselen söylemler. Toplumsal hafızamızı yoklarsak bunu görebiliriz” şeklinde konuştu. Yaklaşık 2 saat süren söyleşinin sonunda soru cevap bölümüne geçilirken, Karikatürist ve Yazar Metin Üstündağ’ın sevenlerinin getirdiği kitaplarını imzalamasıyla sona erdi. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Eskişehir yetersiz kaldı

Eskişehir yetersiz kaldı

18:34 17 Mayıs 2017
Bir ömür mutluluklar

Bir ömür mutluluklar

21:29 20 Mayıs 2017
‘AVUÇ AÇMAYIN’

‘AVUÇ AÇMAYIN’

23:59 11 Mayıs 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...