İşçiye gelince fakirlik edebiyatı yapılıyor

Kristal-iş sendikası Şube Başkanı Erdal Akyazı asgari ücrete yapılan zammı ve hükümeti eleştirerek “Hükümet işçinin alacağına gelince fakirlik edebiyatı yapıyor” dedi.

Güncel Hit: 78 / Yorum: 0 / 3 Ocak 2017 18:02
İşçiye gelince fakirlik edebiyatı yapılıyor
-A +A


Erdal Akyazı asgari ücretin açıklanması üzerine bir basın toplantısı düzenleyerek görüşlerini bildirdi. Akyazı, “Kamu ihaleleri, petrol zamlarını ve köprü geçiş ücretlerini dolarla hesaplayıp güncelleyen hükümet işçinin alacağına gelince fakirlik edebiyatı yapıyor. Asgari ücret 1300 lira dolar kuru da 2,90 liradır. Buna göre asgari ücret 448 dolardır. Bu durumda asgari ücrete hiç zam yapılmamış olsa dahi 1577 lira olması gerekirdi. Kaldı ki 1404 liradan zorunlu BES kesintisi yapılırsa asgari ücrete hiç zam yapılmamış olacaktır” dedi. Akyazı, Müezzinoğlu’nun “Az veren candan çok veren maldan” diye yaptığı açıklamayı “Bu açıklama Türkiye Cumhuriyeti bakanına ve bulunduğu makamın ciddiyetine yakışmamıştır, ayıptır” diye değerlendirdi.
Ülkede yaşanan terör saldırıları nedeniyle millet acı veren bir korku tünelinden geçmektedir diyen Akyazı “ Hükümet ve güvenlik kurumlarının başına atamış olduğu bürokratlar terör olaylarında sınıfta kalmıştır. Hükümet sözcüleri ve yandaş basın sürekli bir üst akıldan bahsediyorlar fakat terör saldırılarını önleyici faaliyette bulunamıyorlar. Hükümet sözcüleri yılbaşının kutlanıp kutlanmaması ile zaman öldürmektedir ve bu devletin kurucularından ‘İki ayyaş’ diye bahsederek toplumun temel değerleriyle oynamaktadır” dedi. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Güncel
BAŞKASI YAPSA DAVULLAR ÇALINIR

BAŞKASI YAPSA DAVULLAR ÇALINIR

19:12 - 22 Ocak 2017
Güncel
AKP ve MHP başkanlık derdinde

AKP ve MHP başkanlık derdinde

17:17 - 22 Ocak 2017
Güncel
Minik yüreklere bere ve atkı

Minik yüreklere bere ve atkı

17:16 - 22 Ocak 2017
Güncel
Nesilden nesile aktarılan oyuncaklar

Nesilden nesile aktarılan…

17:16 - 22 Ocak 2017
Güncel
Koç Balmumu Müzesi’nde

Koç Balmumu Müzesi’nde

23:14 - 22 Ocak 2017
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...