İZİNSİZ YIKIMA 19 BİN LİRA CEZA

Hamamyolu Caddesi üzerinde altı katlı binanın yıkımında incecik bir güvenlik şeridi ile önlem alınması vatandaşın tepkisine neden oldu. Binanın çatısından sarkan beton kalıntılarının düşmesinin an meselesi olduğunu belirten vatandaşlar, “Bizim güvenliğimizi bu incecik güvenlik şeridi ile mi sağlayacaklar?” şeklinde tepki gösterdi.

Güncel Hit: 306 / Yorum: 0 / 28 Aralık 2016 18:57
İZİNSİZ YIKIMA 19 BİN LİRA CEZA
-A +A


Hamamyolu Caddesi Arifiye Mahallesi’nde yıkımına başlanan altı katlı binada hiçbir güvenlik önlemi alınmaması tepkilere neden oldu. Her gün binlerce kişinin kullandığı caddede yıkımına başlanan binanın önüne sadece ince bir güvenlik şeridi çekilmesi bu kadar da olmaz dedirtti. Binanın çatısından sarkan beton kalıntılarının düşmesi ise an meselesi. Yıkılan bina önünde hiçbir güvenlik önleminin alınmamasına tepki gösteren vatandaşlar, “Bizim güvenliğimizi bu incecik güvenlik şeridi ile mi sağlayacaklar? Böyle bir yıkım olur mu?” dedi.
19 BİN LİRA CEZA
Konuyla ilgili belediye yetkililerinden alınan bilgi ise şöyle: “O caddede bulunan binalar bitişim nizam şeklinde. Bitişik nizamlı binalar zamanla birbirlerine geçtiği için makineyle yıkım yapılması hem binalara hem de vatandaşa zarar veriyor. Bu tür yerlerde yıkımların güvenli yıkım tekniğinin kullanılması gerekir. Buranın yıkımını yapan firmanın yıkım ruhsatı var. Ancak Odunpazarı Belediyesi tarafından firmaya, binanın güvenli yıkım tekniğiyle yani elle yıkılması gerektiği belirtildi. Bunun denilmesine rağmen büyük makine ile vatandaşa zarar verecek şekilde, güvenlik önlemi almadan yıkıma başlanmış. Bunun üzerine Odunpazarı Yapı Kontrol Müdürlüğü ve zabıta ile bu binanın yıkımı güvenli yıkım yapana kadar durduruldu. Yıkımdan sorumlu müteahhide 9 bin 500 lira yıkımdan sorumlu fenni mesule 9 bin 500 lira olmak üzere 19 bin lira ceza kesildi.” HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Eskişehir yetersiz kaldı

Eskişehir yetersiz kaldı

18:34 17 Mayıs 2017
Bir ömür mutluluklar

Bir ömür mutluluklar

21:29 20 Mayıs 2017
‘AVUÇ AÇMAYIN’

‘AVUÇ AÇMAYIN’

23:59 11 Mayıs 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...