Kadın kooperatifleri yoksulluğu azaltabilir

Yılmaz Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kadın Kooperatifleri Deneyim Paylaşım Toplantısı’nda kadınlarla bir araya geldi.

Güncel Hit: 111 / Yorum: 0 / 19 Nisan 2017 19:22
Kadın kooperatifleri yoksulluğu azaltabilir
-A +A


‘Kadın Kooperatifleri Deneyim Paylaşım Toplantısı’ Haller Gençlik Merkezi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni hizmete alınan toplantı salonunda 450 kadının katılımı ile gerçekleşti.
Toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Denetim Hizmetleri Dairesi Başkanı Naide İnan, Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Gümrük ve Ticaret İl Müdürü Cemil Kürkçü, kadın kooperatifleri temsilcileri ile ESMEK bünyesinde eğitim gören kursiyer kadınlar katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, kooperatiflerin yoksulluğu azaltma konusunda önemli bir işlevi olduğunu belirtti. Büyükerşen “Büyükşehir Belediyesi olarak ESMEK çatısı altında bugüne dek 133 farklı branşta 100 binin üzerinde kursiyerimize eğitim verdik” dedi. Kadınların bir araya gelerek kuracakları kooperatiflerde birçok alanda önemli çalışmalar gerçekleştirebileceklerini ifade eden Büyükerşen, kadınlara destek sözü vererek “Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerin kuracağı kooperatiflere gerekli destekleri sağlamaya hazırız. Bugün ilk olarak sizlerin kullandığı, Haller Gençlik Merkezi’ndeki bu toplantı salonunun kapıları sizlere ardına kadar açıktır. Yeter ki siz kadınlarımızın bu ülkenin kalkınmasında çabaları olsun” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulmuş olan ‘Her Ev Bir Atölye’ Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin de tanıtımın yapıldığı toplantıda, kadın kooperatifleri arasında deneyim paylaşımı gerçekleştirildi. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Eskişehir yetersiz kaldı

Eskişehir yetersiz kaldı

18:34 17 Mayıs 2017
Bir ömür mutluluklar

Bir ömür mutluluklar

21:29 20 Mayıs 2017
‘AVUÇ AÇMAYIN’

‘AVUÇ AÇMAYIN’

23:59 11 Mayıs 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...