KARANLIĞI AYDINLATTI

Gökmeydan Mahallesi'nde aydınlatma lambaları, direkleri bulunmayan Dönence Sokağın girişi, bir vatandaşın taktığı aydınlatma lambası ile aydınlatılıyor.

Güncel Hit: 401 / Yorum: 0 / 16 Haziran 2017 23:59
KARANLIĞI AYDINLATTI
-A +A

O LAMBADA BOZULDU
Gökmeydan Mahallesinde Dönence Sokak beş yıldır aydınlatma lambalarının ve elektrik direklerinin olmaması nedeniyle, sokağın girişinde evi bulunan İlhan Cırık adlı emekli bir vatandaş tarafından aydınlatılıyor.  Cırık’a ait evin duvarına monte edilen aydınlatma lambası yoğun yağış, şimşek nedeniyle bozuldu. Bundan dolayı sokak yine karanlığa büründü.
 
TACİZ OLAYI YAŞANDI
İlhan Cırık; “Bu sokağı yıllardır evimin elektriği ile aydınlatıyorum. Sokakta bir taciz olayı bile yaşandı. Polisler benim evimdeki kamera görüntülerinden yararlandılar. Bu tür olayların yaşanmaması ve insanların kendini biraz olsun güvende hissetmeleri için Dönence Sokak aydınlatılmalı" dedi. Sokak sakinlerinden Şahin Güzekin; “Şehrin merkezi bir mahallesinin sokağı nasıl karanlığa mahkum edilir” diye tepki gösterdi.
 
 
ÇÖZÜM İSTİYORLAR
Eskişehir'de çok sayıda sokakta aydınlatma lambaları ile ilgili sorunlar yaşanırken, vatandaşların bir bölümü bu durumu, özelleştirmeye bağlıyorlar. Elektrik dağıtım hizmetlerinin özelleştirilmesi sonrası, bakım ve onarım, yatırım çalışmalarının yeterince yapılmadığı belirten vatandaşlar, soruna çözüm bulunmasını istiyorlar.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti