Kardeşçe yaşamamıza kimse mani olamaz

Vali Azmi Çelik, Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği’ni ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında Başkan Kamer Ali Durur’dan bilgi aldı.

Güncel Hit: 238 / Yorum: 0 / 29 Aralık 2016 18:24
Kardeşçe yaşamamıza kimse mani olamaz
-A +AÜlkemizdeki milli birlik ve beraberliği bozmaya çalışanların bu amaçlarına ulaşamayacağını belirten Vali Çelik, ziyaret esnasında yaptığı konuşmada, adil bir düzen üzerine kurulu olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin din, dil, ırk ve mezhep ayrılığı gözetmeden herkese eşit mesafede davrandığını söyledi. Herkesin birbirine saygılı olmasını, Hacı Bektaş Velî’nin insan sevgisinin örnek alınmasını isteyen Vali Çelik, “Bizim, kardeşçe, barış ve huzur içerisinde yaşamamıza kimse mani olamayacaktır” diyerek barışın, huzurun, dostluğun, kardeşliğin, muhabbetin önemine değindi.
Verdiği bilgiler için Başkan Durur’a teşekkür eden Vali Çelik, sevgi, barış, hoşgörü ve dostluk ortamının daha çok gelişmesini sağlamak adına herkesin üzerine belirli görevler düştüğünü kaydetti.
Vali Çelik’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Durur ise, insanlar arasında ayrım yapmadan herkese eşit mesafede olduklarını söyledi. Toplumsal huzurun önemine dikkat çeken Başkan Durur, ülkemizde yaşanan milli birliğin bozulmamasını istedi. Başkan Durur, kardeşlik duygularının en üst düzeyde yaşandığı Alevi toplumunda, kine ve nefrete yer olmadığını sözlerinin sonuna ekledi. İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
İsim çok aday yok!

İsim çok aday yok!

19:34 10 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti