Kazım Kurt: Adım atmazlarsa biz atarız

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ara verilen Olağanüstü Seçimli Genel Kurul sonrası ES TV’ye süreci değerlendirdi. Kurt “Ben bir adım bekliyorum. Hala adım atılmadıysa o zaman biz atarız” dedi

Spor Hit: 569 / Yorum: 0 / 6 Temmuz 2017 23:27
Kazım Kurt: Adım atmazlarsa biz atarız
-A +AHiçbir şeyin sonu değil
Divan Kurulu Kararıyla Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’a ara verilmesinin ardından Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt açıklamalarda bulundu. Başkan Kurt şu ifadeleri kullandı; “Sıkıntılı bir durum tabi ama bu hiçbir şeyin sonu değil. Umudu tüketmemek lazım. Eskişehir camiası büyük bir camia. Kendi yaralarını kendi sarabilir. Ne olur, sezon başlar, sonra tamamlanır prosedürü. Ancak burada önemli olan insanların elini taşın altına sokmasını sağlamaktır.”
Güvensizlik ortamı var
“Benim gördüğüm kadarıyla bir güvensizlik ortamı var. Hiç kimse birbirine güvenmiyor. Hiç kimse birbiriyle oturup sohbet etmiyor, konuşmuyor ciddi bir biçimde. Uzaktan mektuplaşarak bu işler çözülmez. Geçen haftadan bu yana sadece laf üretildi. Hiç kimse ben bu işi sorumlulukla alıyorum demedi. İnşallah bu aşamadan sonra yaparlar. Burada yaparlar derken yine konuşuyor siyaset yapıyor diye anlaşılmasın diye ölçülü konuşmaya çalışıyorum. Görev, sorumluluk ve çözüm üretme şansı kimde olduğunu herkes daha çok biliyor.”
Neler yapabileceksem yaparım
Burada önemli olan Eskişehirspor’un parasal sorununu çözmektir. Bunun da kimde, hangi güçte olduğunu hepimiz biliyoruz. O güç kompleks yapmayacak. O güç bir takım şeyleri kendisine dert etmeyecek. Çözüm üretecek. X kişisiyle yada y kişisiyle görüşmenin hiç kimseyi küçültmeyeceğini bilerek hareket edecek. Bu Eskişehirspor için bir çözüm üretilecekse o zaman ben Nabi Bey’de bugün aynı demeci vermiş yasalar çerçevesinde belediye başkanı olarak neleri yapabileceksem ben onu yaparım.
Adım atmalıyız
Benden bundan fazlasını beklemek yanlıştır. Bu çözümsüzlüktür. Ben de yapabileceğimi söylüyorum. Hiç sıkıntı yok. Yani Biz Eskişehirspor için bir adım atmalıyız. Bu adım bekliyorum ben. Hala atılmadıysa o zaman biz atarız. Biz attığımız zaman da bunlar particilik yapıyor dememeli kimse. Çözüm üretmek istiyoruz. Bunun çözümü eğer bendeyse ben adım atmam lazım. Ama çözümü bende değil başkalarına onların adım atması lazım. Atmıyorlarsa biz atarız.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti