Kimi çekindi kimi konuştu

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandum sonuçları hakkında vatandaşlara ne düşündüğünü sorduk. Vatandaşların bir kısmı çıkan sonuçtan memnun olduğunu söylerken kimisi de beklediklerinin tam tersinde bir sonuç çıktığını söyledi.

Güncel Hit: 375 / Yorum: 0 / 17 Nisan 2017 17:18
Kimi çekindi kimi konuştu
-A +A

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması pazar günü gerçekleşti. Referandum sonrasında Türkiye genelinde yüzde 48.54 ‘Hayır’, yüzde 51.46 ‘Evet’; Eskişehir’de ise yüzde 57.55 ‘Hayır, yüzde 42.45 ‘Evet’ sonucu çıktı. Bizlerde referandum sonucunu sokaktaki vatandaşa sorduk. Vatandaşların bir kısmı konuşmak istemeyip yorum yapmaya çekinirken bir kısmı da düşüncelerini söyleyip, fotoğraf çektirmek istemiyor ve gazeteye çıkmaktan çekiniyor.
DAHA FAZLA ‘EVET’ ÇIKMALIYDI
İlk olarak İsmet İnönü Caddesi’nde 68 yaşındaki Fehmi Aktuna’ya soruyoruz. Aktuna, Eskişehir’den daha fazla ‘Evet’ çıkması gerektiğini söylüyor. “Buna da şükür” diyerek sözlerine devam eden Aktuna, “Daha fazla ‘Evet’ çıkmalıydı. Eskişehir kültür başkenti, öğrenci şehri diye geçiyor. Ben buradan daha farklı sonuç bekliyordum bu kez. Türkiye genelinde de aynı şekilde” dedi.
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
60 yaşında emekli polis memuru olan Şahin Şahin ise, Eskişehir’in üzerine düşen görevi yaptığını söyledi. Türkiye genelinde yüzde 55 oranında ‘Hayır’ beklediğini anlatan Şahin, “Eskişehir gereğini yaptı. Şimdi ‘Evet’ çıktı ama önemli olan insanların bölünmemesi. Yüzde 50 benim yüzde 50 senin dememeliler. Her ikisi de bizim vatandaşımız demeleri gerekiyor. 13 -14 milyon işsiz var. benim oğlum 32 yaşında üniversite mezunu bir işsiz. Madem artık istikrar gelecek artık bu sorunlara bir çözüm bulunsun” diye konuştu.
AYDINLATMALARI LAZIM
Seçim günü sandıkların başından ayrılmağını söyleyen 65 yaşındaki Osman Bortan, Eskişehir’den beklediği oyun çıktığını söyledi. Yenibağlar Mahallesinde oturduğunu ve mahallesinde ‘Hayır’ oyunun çok olduğunu belirten Bortan, “Millet duyarlı Eskişehir’de. Ama Türkiye genelinde beklediğim sonuç bu değildi. Artık orada ne olduysa oldu, onu Allah bilir. Vatandaşın kafası karışık, sonuçlar konusunda. Aydınlatmaları lazım” dedi. MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti