Koca çınarların yaşam kaynağı

Odunpazarı Belediyesi tarafından Emek Mahallesinde bulunan Zümrüt Park içine inşa edilen Koca Çınar Yaşam Merkezi, Odunpazarı’nda yaşamını sürdüren 60 yaş ve üzeri bireylerin yaşam kaynağı oldu.

Güncel Hit: 130 / Yorum: 0 / 30 Temmuz 2017 17:37
Koca çınarların yaşam kaynağı
-A +A

Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Koca Çınar Yaşam Merkezi, Emek Mahallesi Zümrüt Park içinde yer alıyor. Odunpazarı Belediyesi Yaşlı Merkezi’nde 60 yaş ve üzeri bireylerin fiziksel ve ruhsal durumlarına bağlı olarak; beceri ve el sanatları çalışmaları, sağlıklı yaşam- beslenme desteği, kütüphane, kuaför hizmetleri sunuyor. Yaklaşık 80 kişinin kayıtlı olduğu Koca Çınar Yaşam Merkezi 60 yaş ve üzeri bireyler için umut oldu.

BURASI BANA ÇOK İYİ GELDİ
Psikolojik olarak bu merkezin kendisine iyi geldiğini söyleyen Meryem Leylek, “Ben buraya çok yakınım. Önceden burası berbat haldeydi. Şimdi çok güzel oldu” dedi. Leylek, Koca Çınar Yaşam Merkezi’nin parkından, binasından, sağlık hizmetlerinden faydalandıklarını anlatarak, “Burası bana çok iyi geldi. Gelmeye devam edeceğim. Burada tansiyonumuzu, şekerimizi ölçtürüyoruz. Gezilere gidiyoruz, yemek yiyoruz” dedi.

KAHVEHANEYE GİDİYORDUM
“Burada kitap okuyoruz, sergilere gidiyoruz, tavla oynuyoruz, geziyoruz. Burası biz yaşlılar için çok güzel bir yer oldu” diyen Enver Keleş ise “Buraya gelmeden önce kahvehaneye gidiyordum, dışarıda dolaşıyordum. Buranın yeşillik alanı var, spor aletleri var o yüzden vaktimiz daha iyi geçiyor. Benim öyle ciddi bir sağlık problemim yok fakat tansiyonumuzu ölçüyorlar, diyabeti olan arkadaşlarımıza ilgi gösteriyorlar. Kitap okumayı çok seviyorum burada bayağı kitap okudum” diye konuştu. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti