Masa altından çok tekme yedik

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı çalışanları ve genç sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile buluştu. Bakan Avcı, "AK Parti hükümetleri masa altından çok tekme yedi" dedi.

Güncel Hit: 191 / Yorum: 0 / 9 Nisan 2017 19:07
Masa altından çok tekme yedik
-A +AGün boyu çeşitli temaslarda bulunacak olan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın ilk durağı Hava İkmal Bakım Merkezi işçileri ile kahvaltı oldu. Bir kafedeki buluşmada Bakan Avcı, sorunları ve önerileri dinledi. Hava İkmal Bakım Merkezi’nde yeni bir yapılanmanın yer aldığını anlatan Bakan Avcı, “Yeni bir yapılanma sürecinde Hava İkmal, aslında bütün Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğüne bağlı olan bütün birimler yeniden yapılandırılıyor. Bir sivilleşme sürecine girdi. Nasıl bir yönetim biçimi, nasıl bir mevzuat, arkadaşlarımızın özlük hakları ile ilgili, buranın fabrika modellemesi ile ilgili neler düşünüyorsanız onları lütfen bir an önce yazılı olarak verin, bizde ilgili arkadaşlarımız ile bunları paylaşalım. İnşallah bu yeni yapılanma süreci Hava İkmalin de, bütün diğer benzer kuruluşlarımızın da, bugünkü durumdan üç dört kat ileriye gitmelerine vesile olacak diye ümit ediyorum " dedi.

“Bundan sonra düz koşmak istiyoruz”
Bakan Avcı ve beraberindeki heyet, daha sonra genç sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Öğrenci kulüplerinin de yer aldığı buluşmada konuşan Bakan Avcı, “15 yıl boyunca AK Parti hükümetleri, vatandaşa yansımasın, bunalım çıkmasın, sıkıntı olmasın, milletin morali bozulmasın diye belli etmedi ama masa altından çok tekme yedi. Ama buna rağmen 15 yılda buralara gelindi. Şimdi bundan sonra düz koşmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Hayırcılarla empati kurmaya çalışın”
‘Hayır’ ve ‘Evet’ çadırlarında yaşananları kıyaslayan Bakan Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Benim gözlemleyebildiğim kadarıyla ‘Evet’ diyenler neye ‘Evet’ dediğini gayet iyi biliyorlar. ‘Hayır’ diyenler daha çok, bilgiden çok duygusal sebeplerle hareket ediyor. 'Ben Tayyip Erdoğan’ı sevmiyorum.' Bunu böyle söylemiyor, ama altında bu psikolojik şeyler var. 'Ben Nabi Avcı’yı, bu herifi hiç sevmem. Dolayısıyla bu seçimlerde ‘hayır’ vereceğim.' Bunu böyle söylemiyor belki ama psikoloji böyle bir şeydir zaten. Dile gelmeden bir takım mekanizmalar, duygusal mekanizmalarla, onları bilgi ile ikna edemezsiniz. Çünkü gezdiğimiz yerlerde bakıyorum, yani Evetçiler daha çok bilgi üzerinden iş görüyorlar. ‘Hayır’ çadırları var, oralarda da görüyorum, düdük çalıyorlar, alkış yapıyorlar, böyle tantana ederek, belli psikolojik bir sıkıntı var. Onu bilgi ile ikna edemezsiniz. Yanına gidip artık ‘Bak kardeşim 18 madde var, 1’inci maddede şöyle diyor, 2’nci madde şöyle diyor’ bu onlara çalışmıyor. Onlarla duygusal ilişkiler kurmak lazım, yani o reklamdaki duygusallıktan bahsetmiyorum. Cem Yılmaz’ın bahsettiği duygusallıktan değil. Gerçekten duygusallık, gerçekten psikolojik olarak. Onlarla anlayışla empati kurmaya çalışın. İnşallah onlar da duygusal bariyerlerini aşarlar ve farklı bir tavır içerisine girerler.” İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti