MÜLTECİLERE YARDIM ELİ

7 Temmuz tarihinde gazetemizde ‘Özgürlüğe IŞİD Engeli’ başlığıyla yaptığımız haberde mülteci vatandaşların sıkıntılarını dile getirmiştik. Haberimiz aracılığıyla tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan Muhammed’e sandalyesi ve evinde eşyası olmayan Lüpne’ye ev eşyaları verildi.

Güncel Hit: 299 / Yorum: 0 / 13 Temmuz 2017 23:59
MÜLTECİLERE YARDIM ELİ
-A +A

Sonhaber’in haberi sonrasında insanlığın, kardeşliğin ve dayanışmanın en güzel örneği gerçekleşti.  Haberimizde iş kazası geçirdiği için yürüyemeyen Muhammed’in tekerlekli sandalye ve evinde hiç eşyası olmayan Lüpne ile Fehmi’nin eşya talebini dile getirmiştik. Haberimizi okuyan İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkan Yardımcısı Neşet Gürsoy, Muhammed’e tekerlekli sandalye hediye etti. Lüpne ve Fehmi’ye ise Canan Çelikbaş isimli vatandaş gerekli ev eşyalarını tedarik etti.

TEKERLEKLİ SANDALYESİNE KAVUŞTU
Tekerlekli sandalyeye kavuştuğu için çok mutlu olduğunu söyleyen Iraklı Muhammed, Neşet Gürsoy’a çok teşekkür etti. Ayrıca ilerleyen süreçte Muhammed’e elektrikli sandalye de vereceklerini söyleyen Gürsoy, “Muhammed’i doktorlar muayene etmiş. 2 bin 500 lira civarında bir ameliyat masrafı varmış. Bize gelen bağışlarla Muhammed’i ameliyat ettireceğiz. Şu an kendisine imkânlarımız doğrultusunda elle kullanılan tekerlekli sandalye verdik ama ilerde gelen bağışlarla elektrikli sandalye de vereceğiz” dedi.

ARTIK EV EŞYALARI VAR
Evinde hiç eşyası olmayan ve gerekli birkaç ev eşyası isteyen Lüpne ve Fehmi’ye ise Canan Çelikbaş, eşya tedarik etti. İki çekyat, üç halı, bir masa ve dört sandalyeden oluşan eşyaları aileye ulaştıran Çelikbaş, ilerleyen süreçte diğer eşyalarını da hediye edeceğini söyledi. MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti