Necmi Özen sınıfta kaldı

2016-2017 eğitim öğretim yılını değerlendiren Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Haydar Urfalı, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen’in sınıfta kaldığını söyledi.

Güncel Hit: 311 / Yorum: 0 / 8 Haziran 2017 22:19
Necmi Özen sınıfta kaldı
-A +A


Sendika binasında açıklama yapan Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Haydar Urfalı, Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine seslendi. Urfalı, “Öğretmene sahip çıkmıyorsunuz, öğretmeni mutsuz etmek adına her türlü çalışmanın içerisine giriyorsunuz, öğretmenleri daha stajyerliğinin başında öğretmen olduğu için pişman ediyorsunuz, öğretmenliği sözleşmeli mülakatlı bir sistem haline getirerek öğretmenlik mesleğini tercih eden gençleri pişman ediyorsunuz. Eğdiğiniz, ezdiğiniz, haklarını her gün geriye götürdüğünüz insanlarla çağ atlayamazsınız. Yapmanız gereken, önce öğretmene ve eğitim çalışanına değer vermek, okulları ve eğitimi yönetecek sağlam, liyakatli, sevk ve idare kabiliyeti yüksek yöneticiler ve bilimsel, çağdaş, yerli ve milli düşünen bürokratlar bulmaktır” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen’in de bu eğitim-öğretim yılında da başarılı olamadığını belirten Urfalı, “Okul yöneticilerinin tekrar tekrar kazandığı yargı kararlarının hala uygulamaması, sendikamsı bir yapının öğretmenlere “sendikal baskı” yapmasına alan yaratması, makamının gücünü kullanarak kurumda “yandaşı koruma” düşüncesini sonuna kadar uygulaması, “eğitim öğretim ve yönetimde model il” olan Eskişehir’i yaptığı uygulamalarla “haksız, hukuksuz ve adaletsiz uygulamaların başkenti” haline getirmesi gibi pek çok konudaki tutum ve davranışları başarısızlığını ortaya koymaktadır. Bu sonuçla sayın il milli eğitim müdürü yine sınıfı geçememiştir” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti