ODUNPAZARI’NDAN 3 YILDA 36 PROJE (2)

Güncel Hit: 207 / Yorum: 0 / 11 Ocak 2017 23:40
ODUNPAZARI’NDAN 3 YILDA 36 PROJE (2)
-A +A


Odunpazarı Belediyesi hayata geçirdiği ve yapımı devam eden projelerle bölgenin gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor. Odunpazarı Belediyesi, bir taraftan rutin belediyecilik hizmetlerini yerine getirirken, diğer taraftan sosyal projelerle halkın günlük yaşamına da küçük dokunuşlarda bulunuyor. Odunpazarı Belediyesi; Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un belediye başkanı seçildiği günden bu güne kadar 36 projeye hayat verdi.
AŞEVİ
Aşevinin, toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerinden biri olduğunun farkında olan Odunpazarı Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım elini uzatıyor. Yönetime gelir gelmez yeni bir Aşevi Binası için çalışmalarına başlayan Odunpazarı Belediyesi, Aşevi’nin kapasitesini artırarak 2014 yılı temmuz ayında yeni binasına taşıdı. Aşevi’nde 2014 yılı temmuz ayından bugüne kadar, her gün 284 aileden 1329 vatandaşa sıcak yemek hizmeti verildi.
HALK MARKET
Halk Market ile Odunpazarı Belediyesi; ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak kolisi göndermek yerine, ihtiyaç duydukları ürünleri kendilerinin seçmesini sağlıyor. Halk Market yetkilileri 1 yıl içerisinde 1467 ailenin inceleme ve değerlendirilmesini yaparken, bu ailelerden 532’si Halk Kart sahibi olarak Halk Market’ten her ay düzenli olarak alışveriş yapıyor.
OYUNPAZARI KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ
Odunpazarı Belediyesi çocuklara yönelik plan ve projeleriyle öne çıkarak, Odunpazarı tarihide bir ilke imza attı. “Oyunpazarı Kreş ve Gündüz Bakımevi”,  5 Aralık 2014’de hizmete girdi. Oyunpazarı’nda, çağdaş, hareket ve oyun temelli olarak verilen eğitim sayesinde çocuklar rahat ve mutlu bir ortamda yeteneklerini geliştirme fırsatı yakalıyor.
ZEYTİNDALI ÇOCUK MERKEZİ
Odunpazarı Belediyesi çocuklara yönelik projeleriyle fark yaratmaya devam ediyor. 23 Nisan 2015’te açılan Zeytindalı Çocuk Merkezi, çocukların, öğretmenler eşliğinde, sosyalleşmelerine ve gelişimlerine katkı sağlıyor.
ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ
Odunpazarı Belediyesi Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) uygulaması ile belediye birimleri arasındaki iç ve dış yazışma işlemleri otomasyon sistemi üzerinden yapıyor. Çevre dostu olan EBYS sistemi sayesinde ağaçların kesilmesi önleniyor, sular kurtarılıyor.
ÇOCUK HAKLARI SÖZLEŞMESİ KİTABI
Odunpazarı Belediyesi çocuklar için “Resimli Çocuk Hakları Sözleşmesi” kitabı hazırladı. Hazırlanan bu kitapta Uluslararası Çocuk Hakları Sözleşmesi, çocukların anlayabileceği bir dil ile resimlenerek özetlendi. Bu kitap, Türkiye’de çocuklar için hazırlanan ilk kitap olma özelliği de taşıyor.
IŞIKLANDIRMA ÇALIŞMALARI
Bölgeye renk ve canlılık katmak amacıyla Odunpazarı Belediyesi tarafından yapılan özel ışıklandırma çalışmaları ile tarihi bölge adeta kentin parlayan yüzü oluyor.
HOŞ GELDİN ve HAYIRLI OLSUN ZİYARETLERİ
Odunpazarı Belediyesi tarafından başlatılan ‘Aramıza Hoş Geldin’ projesi kapsamında ilçe genelinde çocuk sahibi olan ailelerin evlerine yapılan ziyaretler ile belediye ve halk arasındaki bağı kuvvetlendirmek amaçlanıyor. Esnafa yönelik başlatılan ‘Hayırlı olsun’ projesi kapsamında ise, Başkan Kurt esnafın belediyeden alması gereken iş yeri açma ruhsatını, iş yeri sahiplerine bizzat götürüyor.
155 ARAÇLIK DEV FİLO
Odunpazarı Belediyesi 155 araçlık dev bir filo kurdu. İlk defa kendi araçları olan Odunpazarı Belediyesi,  kiralık araç dönemine son verdi. 
TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ
Odunpazarı Belediyesi, kadrolu işçi haklarının iyileştirilmesine yönelik olarak Belediye-İş Sendikası ile toplu sözleşme imzaladı. İmzalanan sözleşme ile işçiye yüzde 20’lik dev zam yapılmış oldu.
KENT KONSEYİ
Odunpazarı Belediyesinin destekleri ile oluşturulan Kent Konseyi ile vatandaşlar da yönetime katılıyor. Kurulan mahalle meclisleri ile halk yönetime katılarak sivil inisiyatifler oluşturuluyor.
YEŞİL EFENDİ KONAĞI
Odunpazarı Belediyesi tarafından hayata döndürülen Yeşil Efendi Konağı, Turizm Bürosu olarak kullanılıyor. Turizm Bürosu Tarihi Odunpazarı Bölgesini ziyarete gelen ya da merak eden vatandaşlara bölge hakkında bilgi veriyor.
KAPAMA VİŞNE BAHÇESİ PROJESİ
Vişne Bahçesi Projesi Yahnikapan Mahallesinde kuruldu ve yaklaşık 19 bin metrekare alana sahip. Vişne Bahçesi’ne bin adet Kütahya vişnesi dikildi, 100 metre ana hat ve 300 metre yan hat ve 4 bin metrede damlama hattından oluşan damla sulama sistemi kuruldu.
BARIŞ ORMANI
Odunpazarı Belediyesi 2015 yılında ‘Wood Is Good- Ağaç Güzeldir’ sloganı ile gerçekleşen festival sonrasında Vadişehir’e 35 bin metrekarelik Barış Ormanı yaptı.
ÖZGÜRLÜK ORMANI
Odunpazarı Belediyesi Ahşap Heykel Festivali-Wood Hands’te TEKSAN Sanayi Sitesi yanındaki 62 bin metrekarelik alana 2 bin 500 fidan dikilerek Özgürlük Ormanı oluşturuldu.
MECLİS CANLI YAYIN
Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı web TV projesi (www.odunpazaritv.com) ile Eskişehir belediyecilik tarihinde bir ilke daha imza atarak Belediye meclis toplantılarını canlı yayınlıyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti