ODUNPAZARI YENİ MÜZESİNE KAVUŞTU

Hava Kuvvetleri Fotoğraf İstihbaratından emekli Osman Yaşar Tanaçan’ın adına hazırlanan müzenin açılışı gerçekleştirildi.

Güncel Hit: 164 / Yorum: 0 / 10 Haziran 2017 18:09
ODUNPAZARI YENİ MÜZESİNE KAVUŞTU
-A +A


Osman Yaşar Tanaçan’ın oluşturduğu kendi kütüphanesini Odunpazarı Belediyesine şartlı bağışladı. Bağışının kendi adına açılacak müzede sergilenmesi şartını sunan Tanaçan’ın bağışı bu ay meclis toplantısında oybirliği ile kabul edildi. Karar doğrultusunda hazırlanan Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Müzesi dün düzenlenen törenle açıldı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Fotoğraf Sanatçısı ve Koleksiyoner Osman Yaşar Tanaçan ile ailesi ve vatandaşlar katıldı.
MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜRLER
Törende konuşan Osman Yaşar Tanaçan, fotoğrafın kendisine hissettirdiklerini anlattı. Müzenin kurulmaya karar verilmesi sonrası belediye meclisine katıldığını anlatan Tanaçan, “Mecliste müze ile ilgili duygularımı anlattım. Başkan kabul mü diye sorduğunda bütün eller havaya kalktı. O anki heyecanımı anlatamam. Müzenin açılmasına destek veren tüm meclis üyelerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.
FOTOĞRAF SANATI AKTARILMALI
Odunpazarı bölgesine bir müze daha kazandırıldığını yineleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Bu müze bu bölgedeki eksiklikleri tamamlayan bir müze. Ben bu bağışı yaptığı için kendisine teşekkür ediyorum. Bu müzenin fotoğraf sanatını herkese aktarması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmalar sonrasına Başkan Kurt, Tanaçan’a camdan bir hediye takdim etti. Tanaçan, kendisine verilen hediyeyi kendi köşelerinde saklamak istediğini belirterek hediyeyi eşine sundu. Katılımcılar daha sonra hazırlanan müzeyi gezdi. ESRA ÜNLÜ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti