Oğlunun hayallerini gerçekleştirecek

Güncel Hit: 298 / Yorum: 0 / 12 Haziran 2017 20:55
Oğlunun hayallerini gerçekleştirecek
-A +A


Binnaz Kalın, 2012 yılında boğularak hayatını kaybeden oğlunun geride bıraktığı tüm yazılarını toparlayıp kitap haline getirdi. Uzun uğraşlar veren anne, oğlunun yarım kalan hayallerini gerçekleştirmek için çabalıyor.
30 Haziran 2012’de serinlemek için girdiği suda boğularak hayatını kaybeden İsmail Kalın’ın annesi Binnaz Kalın, oğlunun kaleme aldığı şiir, roman, hikaye ve günlük olarak yazdığı tüm yazıları bir araya getirdi.

KİTAPLARINI BASACAĞIM
5 yıl önce vefat eden oğlu İsmail Kalın’ın geride bıraktığı tüm yazılarını toparladığını aktaran anne Kalın, “Oğlum çok güzel şeyler yazmış. Bilgisayarında bulduk. Şiirleri var 200 kadar. ‘Kıyamet Senden Kopar’ diye şiir kitabı çıkacak yakında. Romanları da var. 5-6 tane romanı, öyküleri var. 1 yıldır uğraşıyorum. Bu kadar süre içerisinde ancak 3 tane kitabı çıkarmayı başardık sayılır. Kendi imkanlarımla bu kadar oluyor. Oğlumun yarım kalan hayallerini tamamlamaya çalışıyorum. İmkan olursa, yapabilirsem bu kitapların satış geliriyle oturduğumuz evi almayı düşünüyorum kulübesinin de olduğu yeri. Yapmak istediği, hayalinde ne varsa onları hep tamamlamayı düşünüyorum artık ne kadar yapabilirsem” diye konuştu.

VAKIF YAPACAĞIM
Kitapların bastırılmasında çok büyük zorluklar yaşadığını dile getiren Binnaz Kalın, Büyükdere Mahallesi Girginel Sokakta bulunan evinin hemen yanında bulunan kulübeyi kitap gelirleriyle satın alarak kütüphane haline dönüştürmek istediğini belirtti. Kalın, “Oğlumun isteği kulübeyi almaktı. Benim isteğim de burayı alabilirsem aldıktan sonra oğlumun anısına burayı vakıf haline getirip ‘Îsmail Alkın Edebiyat Ortamı’ diye vakıf haline getirmeye çalışacağım. Yazarlık soyadının da Alkın olmasını istiyordu. Kulübesini kütüphane haline getirip burayı da vakıf adında yaşatacak bir edebiyat ortamı istiyorum” ifadelerin kullandı. İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti